özel çocuklar

Tuzla’nın özel çocuklarına engel yok!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’na kayıtlı çocuklarla futbol oynadı. Maçı, sahada da engelleri birlikte aşan dostluk kazandı.

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu, özel çocuklarımızı sosyal hayata kazandırmaya yönelik projelerine devam ediyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Tuzla Belediye Stadı’nda oynanan karşılaşmada Başkan Şadi Yazıcı; down sendromlu, zihinsel ve işitme engelli çocuklarla birlikte aynı takımda forma giydi.

tuzlanin-ozel-cocuklarina-engel-yok-2

ALKIŞ YAĞMURUNA TUTULDULAR…

Soyunma odasında kıyafetlerini heyecanla giyinen çocuklar, antrenörün taktiklerini can kulağıyla dinledi. Yazıcı ile aynı takımda forma giyen özel çocuklar, Tuzlaspor U-13 takımı ile mücadele etti. Hayattaki tüm engelleri inançla ve sevgiyle aşmayı sürdüren özel çocuklar, maç öncesi kol kola girerek galibiyet sözü verdi. Hayallere sığmayan bir organizasyonda sahaya çıkan özel çocuklar, kendilerini tribünden destekleyen aileleri ve arkadaşları tarafından alkış yağmuruna tutuldu.

tuzlanin-ozel-cocuklarina-engel-yok-3

GALİBİYETE ULAŞTILAR…

Özel çocuklarımızın ataklarında oyun kurucu olarak görev yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzlaspor U-13 takımının ataklarında ise libero görevi üstlendi. “Şadi Ağabey” ve “Kaptan” şeklinde seslendikleri Başkan Yazıcı’nın kazandırdığı pozisyonlar ve paslarında topla buluşan özel çocuklar, Tuzlaspor filelerini 4 kez havalandırarak 4-1’lik galibiyete ulaştı.

tuzlanin-ozel-cocuklarina-engel-yok-4

ŞADİ YAZICI: HAYATIMIN EN GÜZEL MAÇINI OYNADIM…

Başkan Yazıcı, maçın ardından takım arkadaşlarıyla galibiyeti kutladı. Engelsiz bir Tuzla için çalıştıklarını ve bu çalışmalarının artarak devam edeceğini belirten Yazıcı; “Bugün hayatımın en güzel maçını oynadım. Beraber forma giydiğimiz arkadaşlarla her yerde beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu vesile ile bütün engellilerimizin gününü kutluyorum. Fakat bizim için 365 gün böyle birlik ve beraberlik içinde devam ediyor. Özel çocuklarımız ile her şey çok daha güzel. Tiyatroda, sporda, sanatta ve her yerde daha engelsiz bir Tuzla için daha çok çalışacağız” dedi.

özel çocuklar

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Özel Çocuklar Komisyonu’na kayıtlı özel çocuklarla futbol oynadı. Maçı, sahada da engelleri birlikte aşan dostluk kazandı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...