Tuzla’da buz pateni keyfi…

ORL012503  ICEFACTORY JL04.JPG

İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti kapsamında yürütülen sportif etkinliklerden biri de Tuzla’da hayata geçiriliyor. Tuzla, Anadolu Yakas’ında bir ilk olarak buz pateni pistine kavuşuyor. Tuzla Belediyesi tarafından sahildeki tören alanına kurulan buz pateni pisti, iki ay boyunca tüm Tuzlalılara ücretsiz olarak hizmet verecek.

600 metrekarelik alana sahip buz pateni pistinden, günde 500 Tuzlalı’nın faydalanabileceği bildirildi. Üç profesyonel buz pateni eğitmeninin gözetiminde ücretsiz olarak hizmet verecek olan pistte, Tuzlalılar gönüllerince eğlenebilecek ve ilk kez buz pateni yapmanın keyfini yaşayacak. Pist alanında, sürekli müzik yayını ve çay kahve ikramı da yapılacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti” kapsamında Tuzla’da birçok spor etkinliğinin düzenleneceğini belirterek, buz patenine ilgisi olan bütün vatandaşları Tuzla’ya davet etti. 

2

3

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...