Kirazpınar’da kura heyecanı…

1

Gebze’deki ilk kentsel dönüşüm uygulaması olarak hayata geçirilen ve TOKİ tarafından inşası tamamlanarak ikamete hazır hale getirilen Kirazpınar Toplu Konutları’nda sevindiren gelişme yaşandı.  

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yaptığı yoğun temaslar sonucu, Kirazpınar’daki konut fiyatlarında daha önce açıklanan fiyatlar üzerinden yüzde 10 indirim yapıldı.  

Uzun pazarlıklar sonuç verdi… 

Gebze Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yapılan uzun pazarlıklar sonucunda, konut fiyatlarında daha önce açıklanan fiyatlar üzerinden yüzde 10 indirim yapılması sağlandı. Gebze Belediyesi’nin teklifi üzerine, hak sahibi olan vatandaşların yapıları için tespit edilen bedellerde de belli miktarlarda iyileştirmeler yapıldığı bildirildi.

Konutlar teslim aşamasına geldi… 

Konut fiyatlarındaki indirim, bölgedeki vatandaşları sevindirirken; Gebze Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, bölgede oturan veya arsası olan hak sahiplerine verilmek üzere yapımı tamamlanan konutların teslim aşamasına gelindiği belirtildi. 

Hak sahiplerine çağrı… 

Konut fiyalarının düşmesi ve yapılan iyileştirmeler sonucunda, konut karşılığı muvakat senedi imzalayan vatandaşlarda ciddi artışların olduğu ve Şubat ayı sonlarında kura çekme işlemlerine geçilebileceği kaydedildi. Konut karşılığı muvafakat imzalamayan hak sahiplerinin daha sonra mağduriyet yaşamamaları için, bir an evvel Gebze Belediyesi Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü’ne başvurmaları istendi.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Gebze Belediyesi ile “Okullar Spor Doluyor”

Eğitime katkı ve desteklerini arttırarak sürdüren Gebze Belediyesi’nin düzenlediği “Okullar Spor Doluyor” çalışması kapsamında 5 binin üzerinde basketbol, ...