Tuzla Marina’da mesleki eğitimler başlıyor…

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın vizyon projesi Tuzla Marina’da hem açılış, hem de bu seçkin mekanda iş sahibi olmak isteyen Tuzlalıların tatlı heyecanı birlikte yaşanıyor.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın örnek uygulamasıyla, Tuzla Marina’daki istihdam ve kariyer imkanından Tuzla’da oturanlar yararlanacak. İnşaatı devam eden Tuzla Marina’da çalışacak 2.127 kişinin Tuzla’da oturan olması şartını ihale dosyasına koyarak firma için zorunluluk oluşturan Başkan Yazıcı, işe alınacak kişiler için de mesleki eğitimler düzenliyor.

Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen mesleki eğitimlere katılmak isteyenler, Tuzla Belediyesi’ne gelerek kayıt yaptırıyor. Tuzla’da ikamet eden ve iş talebi nedeniyle Tuzla Belediyesi’nde CV’leri bulunan vatandaşlar, belediye iletişim merkezinden telefonla tek tek aranarak mesleki eğitime davet ediliyor.

EĞİTİMLERE KATILANLAR TUZLA MARİNA’DA İSTİHDAM EDİLECEK…

Tuzla Marina’nın ihtiyacı doğrultusunda yönetici, tezgâhtar, otel temizlik/güvenlik, garson, AVM güvenlik/ temizlik, bulaşıkçı, mutfak personeli, ön büro/muhasebe, şoför ve gişeci iş kollarında toplam 2 bin 127 kişi istihdam edilecek. Tuzla Marina’nın personel adaylarına beden dili ve etkili iletişim teknikleri, zaman yönetimi, stres yönetimi, satış ve pazarlama teknikleri, performans değerleme teknikleri, iş tatmini, liderlik, motivasyon ve verimlilik yönetimi hijyen eğitimi, müşteri ilişkileri eğitimi ve genel muhasebe eğitimi verilecek. Mesleki eğitimler, 12 Ocak 2015 Pazartesi günü başlayacak. Adaylar, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde 25 kişilik sınıflarda uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitimle sertifikalandırılacak.

2.127 KİŞİ TUZLA MARİNA’DA İŞ SAHİBİ OLACAK…

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’daki işsiz kesimin Tuzla Marina’da çalışmasını çok önemsediklerini söyledi. Tuzla Marina’nın Tuzla’daki işsizliğe neşter vuracağını belirten Başkan Yazıcı; “Tuzla Marina’nın ihale dosyasında çalışanların Tuzla’dan olması maddesini şart koştuk ve bunun için biz de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Tuzla Belediyesi olarak Tuzla Marina’nın personel ihtiyacı doğrultusunda iş başvuru kayıtlarını alıyoruz. Başvuruda bulunan kişiler, 12 Ocak’tan itibaren eğitim alacak. İşsiz, ama mesleki kurslarımızla yeterlilik kazanan hemşehrilerimiz, Tuzla Marina’da istihdam edilecek. Tuzla Marina’da 2 bin 127 kişi iş sahibi olacak” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da “Bahar Çiçekleri” sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi, Altunizade Kültür ve ...