Beykoz’da mafyaya baskın düzenlendi…

Beykoz’da silahlı eylem hazırlığı yapan biri iş adamı 7 kişi, site çıkışı lüks araç konvoyunda cephanelikleri ile yakalandı.

Alınan bilgilere göre, Beykoz’da mafya arası hesaplaşma olacaktı. Olayın istihbaratını alan polis hemen harekete geçerek, silahlı eylem yapacak olan 7 kişinin lüks araçlarında suikast silahı ve hayli pahalı silahlar ele geçirdi. Yakalanan 7 kişi, susma hakkını kullanarak bilgi vermedi.

Akşam’da yer alan habere göre İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, silahlı bir grubun yeni bir suikast eylemi için hazırlık yaptığı istihbaratını alarak harekete geçti. Polis, Cuma akşamı Beykoz’da baskın düzenledi. Lüks bir villadan çıkarak siyah renkli Porsche, Range Rover cip, Mercedes Otomobil ve Mercedes Vito marka minibüse binen Ankaralı inşaat şirketi sahibi C.K. ile C.Ö., M.F.T., G.G., A.T., N.G. ve S.C. gözaltına alındı.

SİLAHLAR GÖZ KAMAŞTIRDI…

Zanlıların üzerlerinde ve operasyon sırasında lüks villanın bahçesine attıkları suikast silahı Glock, Smith Wesson, Zigzauver, Baretta, Brownig, RS9 marka 6 adet silah ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Ayrıca lüks konvoyda 100 adet tarihi sikke de bulundu.

HİÇBİRİ TEK KELİME ETMEDİ…

İş adamı ve 6 kişi, poliste susma haklarını kullanarak eylemler hakkında bilgi vermedi. Gözaltına alınan 6 zanlıdan bazılarının tarihi eser kaçakçılığı ve uyuşturucu ticaretinden sabıkalı olduğu öğrenildi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...