Tuzla’ya muhteşem projeler…

1

Tuzla Belediyesi tarafından yapımı süren projelerin büyük bölümü 2012 yılında hizmete açılacak. Yeni yılda vizyon projelerin gün yüzüne çıkacağını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, projelerin tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulması için ekip olarak yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Belediye Ek Hizmet Binası, Şelale Park, İçmeler Kavşak Rehabilite Projesi ve Nikâh Sarayı’nın yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyleyen Başkan Yazıcı; “Projelerin tamamlanmasıyla birlikte hiç beklemeden vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz. 2012 yılı içinde ilçemiz nikâh sarayına kavuşacak. Evlenecek çiftler, nikâhlarını denize nazır konumlanan nikah sarayında kıyacaklar” dedi.

Anadolu Yakası, Şelale Parkı’na kavuşacak…

Tuzla Belediyesi’nin bu dönem tamamlanacak en önemli projelerinden biri de “Şelale Park Projesi” olacak. 2011 yılında inşaatına başlanan Şelale Park, 110.000 metrekarelik geniş alanıyla Anadolu Yakası’nın en önemli gezi ve eğlence merkezlerinden biri olacak. Arazi üzerinde değişik yerlerde konumlanan şelaleler, go-kart, planeteryum, amfi tiyatro, araba müzesi, trafik köyü ve birçok eğlence fonksiyonun yer alacağı parkın inşaatı, Aydınlı Yolu üzerinde hızla ilerliyor.

2

Tuzla Belediyesi’nin yeni ek binası da, yeni yılda önemli ölçüde tamamlanacak. Artan nüfusa daha iyi hizmet vermek amacıyla belediye binasının arkasındaki alanda inşaatı başlanan ek binanın tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlar, belediyeden daha rahat şartlarda hizmet alma imkânına kavuşacak.

Akfırat Belediye Ek Hizmet Binası’nı Medeniyet Üniversitesi’ne tahsis eden Tuzla Belediyesi; Orhanlı ve Akfırat bölgelerini eğitim üssü haline getirmiş durumda.  Dört üniversiteyi barındıran Tuzla, Başkan Yazıcı’nın girişimleri sonucu bu rakamı 9’a yükseltmiş durumda. Süleyman Şah, İsmail Kurt, Gedik ve Medeniyet Üniversiteleri’nin inşaatları, 2012 yılında tamamlanarak eğitimlerine başlayacak.  İstanbul’da sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde alındığı ilçe olan Tuzla,  yeni bir devlet hastanesine kavuşacak. 400 yataklı olacak Devlet Hastanesi’nin temeli 2012 yılında atılacak.

Tuzla, Türkiye’ye model olacak…

Engellilerin toplumsal yaşam içerisinde daha rahat yer alabilmeleri için 2012 yılında Tuzla’daki tüm kamu kurumları, engelli vatandaşların rahatça kullanabileceği fiziksel altyapıya kavuşacak. 5378 sayılı Kanun çerçevesinde Tuzla’da gerçekleşen “Erişilebilir Tuzla” projesi kapsamında, ilçe genelindeki sağlık kuruluşları ve okullar engelli vatandaşların rahatça kullanımına sağlanacak. 1 milyon 230 bin TL bütçesi bulunan proje kapsamında, sosyal bütünleşmeyi sağlama amacıyla eğitim ve bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

3

Marina ile 2 bin kişiye iş kapısı…

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın en önemli vizyon projesi olan Tuzla Marina’nın temeli 2012 yılında atılacak. Çupra balığı şekline bürünecek marina, uzun sahil şeridi olan Tuzla’yı Leb-i Derya alanına dönüştürecek. Tuzla’ya marka değeri katacak, yüzbinlerce yabancı turisti bölgeye çekecek Marina, istihdama da büyük katkı sağlayacak. İnşaat aşamasında yaklaşık iki bin kişiye iş kapısı olacak marina, bölge ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

560 yat kapasiteli olacak Tuzla Marina’da, 160 bin metrakarelik yürüyüş alanı yapılacak. Diğer marinalara kıyasla vatandaşların daha rahat gezebileceği Tuzla Marinası’nda; ticari birimler, tenis kortları, kültür merkezi, helikopter pisti, kara ile bağlantısı olmayan denizin ortasında yüzer otel, restaurant ve yüzlerce mağazanın yer alacağı bir AVM inşa edilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan son izni de alınan Tuzla Marinası’nın ihalesine 2012 yılında çıkılacak. Ayda ortalama 750 bin ila 1 milyon kişinin ziyaret etmesi planlanan Marina; mimari yapısı, sosyal ve eğlence alanlarıyla dünyanın saygın marinaları arasında yer alacak.

4

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...