Efsane futbolcu Lefter’i uğurladık…

1

Türk futbolu ve Fenerbahçe’nin efsane ismi Lefter Küçükandonyadis’i uğurladık. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda düzenlenen törene, Fenerbahçelilerin yanı sıra diğer takımların taraftarlarından oluşan ve binlerle ifade edilen bir kalabalık katıldı.

Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden 86 yaşındaki ”Ordinaryüs” lakaplı efsane futbolcu için yapılan tören, sarı-lacivertli camianın yanı sıra diğer çok sayıda kulübün yöneticileri, temsilcileri ve eski sporcuları olmak üzere, futbol camiasını Kadıköy’de biraraya getirdi.

Başbakan da katıldı…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lefter Küçükandonyadis için düzenlenen törene katıldı. Başbakan Erdoğan ile birlikte Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da törende yer aldı. Başbakan Erdoğan, saygı duruşu sırasında saha içinde bulunurken, daha sonra protokol tribününe çıkarak töreni buradan takip etti.

2

Naaşı Türk Bayrağı ve Fenerbahçe bayrağına sarıldı…

Lefter’in Türk Bayrağı ve Fenerbahçe Kulübü’nün bayrağına sarılı naaşı, saha içinde hazırlanan platforma konulurken; platformun bir tarafında Türk Bayrağı, diğer yanında da Fenerbahçe bayrağı yer aldı.

Lefter’in naaşını saha içine futbolcular taşırken, futbolcular ve teknik heyet daha sonra yay şeklinde dizilerek bir süre Lefter’in naaşının arkasında bekledi. Futbolcular bir süre sonra da tribüne çıkıp, töreni buradan takip ettiler.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı…

Lefter için statta düzenlenen törene; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’ın yanı sıra, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı. Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir ve diğer yöneticiler, tören için gelenleri protokol tribünü girişi önünde kapıda karşılarken; törene gelenler arasında UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Metin Keçeli ve Genel Sekreter Fahrettin Curoğlu da yer aldı.

3

4

(Fotoğraflar: Hüsnü Babalık)

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kadıköy Belediyesi

Kadıköy Belediyesi’ne Sağlıklı Şehir Planlaması Ödülü

Kadıköy Belediyesi, bu yıl Eğitim Mahallesi’nde hizmete giren “Kemal Sunal Parkı ve Ekolojik Yaşam Merkezi” projesi ile Türkiye ...