Türkiye’de sağlığın “uzay üssü” hizmete girdi…

Tıp çalışanlarını son teknoloji cihaz ve donanımlar ile eğiterek, sağlık sektöründe kaliteyi en yüksek seviyeye çıkarmayı hedefleyen Covidien Inovasyon Merkezi, Ümraniye’de milyon dolarlık yatırım ile hayata geçirdiği eğitim üssünü basın mensuplarına tanıttı.

Türkiye ve çevre bölgelerden yılda 5.000’in üzerinde sağlık çalışanını eğitme kapasitesine sahip olan Covidien Inovasyon Merkezi (CCI), klinisyenlere ileri düzey prosedür ve teknikler konusunda eğitim olanakları sağlayacak. Doktor ve sağlık personelinin teknik eğitiminde çağ atlatan tesis, özellikleri ile davetlilerden tam not aldı.

Kendini geliştirmek ve eğitim seviyesini yükseltmek isteyen doktorlar, sıkı ve disiplinli bir çalışma ortamında, insan hassasiyetinin tüm özelliklerini taşıyan simülatörlerde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Maket hastalar, yoğun bakımdaki hastalar gibi nefes alıp, öksürebilip, ağlayabiliyor. Vücutlarına enjekte edilen değerlere göre maket hasta iyileşiyor, ya da doktorun küçük bir hatasında hayatını kaybedebiliyor…

EN GELİŞMİŞ SİMÜLATÖRLER, ÜCRETSİZ EĞİTİM…

Doktorların el becerilerini artırmaları ve tıp eğitmenlerinin yeni araştırmalarına çağrışım yapmak üzere dizayn edilen Covidien, sağlık çalışanlarına unutulmaz bir deneyimin de kapılarını aralıyor. Belirlenen periyotlarda simülatörlerde gerçeği aratmayacak atmosferde ameliyat yapmak mümkün… Doktorlar, insan özelliklerini taşıyan maket hastalara acil yardım ve tedavi uygulayabiliyor. Simülatörler, yaralı ve acil müdahale gerektiren hastaların tüm davranışlarını göstererek, doktorları yoğun stresli çalışma ortamına hazırlıyor. Daha çok göğüs ve damar hastalıklarına yönelik branşlaşan özel ameliyathane ve uygulama sınıfları, vücudun tüm organlarında ameliyat yapma imkânı sunuyor.

Gökşin Özel, Jose E. Almedia ve Ned Cosgriff…

COVİDİEN YÖNETİMİ MEDYA İLE BULUŞTU…

Açılış töreni öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısında Covidien Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jose E. Almedia, Covidien Ortadoğu Yöneticisi Ned Cosgriff ile Covidien Türkiye Genel Müdürü Dr. Gökşin Özel, Türk medyası ile özel toplantıda bir araya geldi. Kadıköy Life’ın da katılım gösterdiği toplantıda, Covidien’in sağlık sektörüne yönelik çalışmaları tanıtıldı.

Sağlık üssüne yönelik önemli ayrıntıların yer alacağı özel haberimiz, önümüzdeki süreçte kamuoyuna aktarılacak.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu ve Medicana Kadıköy Hastanesi sponsorluğunda düzenlenen 34. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonası, 20-21 Temmuz tarihlerinde ...