Haldun Taner Sahnesi yenileniyor…

Kadıköy Life’ın Mart & Nisan 2014 sayısında gündeme taşıdığı Haldun Taner Sahnesi, koruma altına alınıyor. Tarihi yapının duvarlarına afiş asılması ve zarar verilmesinin önüne geçebilmek amacıyla koruma bandı ve stantlar oluşturulacak. Bina genelinde ise yenileme çalışmaları önemli ölçüde tamamlandı.

1927 yılında Fransızlardan borç alınarak Kadıköy’e kazandırılan ve ilk dönemlerinde sebze meyve hali olarak kullanılmaya başlanan tarihi binanın dış cephesinin yıpranması, gelişigüzel afiş asılması, özellikle gece saatlerinde duvarlarının kenarında tinerci ve sarhoşlar tarafından ateş yakılması, Kadıköy’ün imajına önemli ölçüde gölge düşürmeye başladı. İçinden yükselen sanat sesini dışarı yansıtamayan eser için harekete geçildi.

DUVARA DEĞİL, PANOYA AS…

STK’lar ve partilerin propaganda amacıyla hemen her gün duvarlarına afiş asması üzerine, bina çevresine aynı zamanda koruma bandı görevi de görecek panoların kazandırılacağı öğrenildi.

İÇİ VE DIŞI YENİLENİYOR…

Haldun Taner Sahnesi’nin iç bölümleri önemli ölçüde yenilenirken, modern dönemin dokusuyla da örtüşen yeni dekorasyonu hayata geçirildi. Birbirinden değerli sanatçıları misafir eden kulisler, artık Kadıköy’ün imajını temsil ediyor. 286 koltuk kapasiteli salon da yenileniyor. Yeni koltukların önümüzdeki süreçte sanat merkezine kazandırılacağı belirtildi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...