Tolga Eti Sanat Evi’nde Zeynep Sarıoğlu Sergisi…

Zeynep Sarıoğlu’nun suluboya resim sergisi, 07 Aralık 2013 – 11 Ocak 2014 tarihleri arasında Tolga Eti Sanat Evi’nde izlenebilir.

1976 yılında DGSA (Mimar Sinan Üniversitesi) İç Mimarlık ve Endüstri Tasarımı bölümünden mezun olan Zeynep Sarıoğlu, atölye eğitimi sırasında suluboya resim çalışmaları yapmıştır. Bir süre mesleki çalışmalarda bulunduktan sonra ise tamamen suluboya resme yönelmiştir.

1986’dan günümüze çeşitli karma sergilerin yanı sıra 16 kişisel sergi açan sanatçı, tema içeren sergilerinde genellikle mimarlık tarihi ve arkeolojiye yer vermektedir. Hem figüratif hem soyut anlayış sergileyen son dönem çalışmalarında, ”kolaj” ve ”yerleştirmeler” de bulunmaktadır.

Serbest atölye çalışmalarının yanı sıra 2009 yılından itibaren Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünde ”Suluboya Teknikleri” dersi vermiş olan sanatçının konuyla ilgili bir de kitabı bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, halen çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir.

Tolga Eti Sanat Evi

Bağdat Cad. Yeni Köşk Apt. No:177/1  B Blok D:2 Selamiçeşme – Kadıköy

Tel: (0216) 368 26 79  –  www.tolgaetigaleri.com

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...