Tiyatro Ayna’dan “Hadi Öldürsene Canikom”…

Tiyatro Ayna, yeni sezonda iddialı bir oyun ile seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

02 Aralık 2013 tarihinde Akatlar Kültür Merkezi’nde prömiyer yapacak olan “Hadi Öldürsene Canikom” adlı oyun, 2013-2014 Tiyatro Sezonu’nda FMV Işık Lisesi Nişantaşı Kampüsü, Şişli Kent Kültür Merkezi, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi, Caddebostan Kültür Merkezi ve Akatlar Kültür Merkezi’nde dönüşümlü olarak sahnelenecek.

NESİN VAKFI’NA KATKI SAĞLAYACAK…

Dilek Türker, 1990’da Aziz Nesin kendisine oyun yazdığı için Türkiye’ye dönerek, Tiyatro Ayna’yı kurdu. Türker, işte bu vefa duygusu ile “Hadi Öldürsene Canikom” oyununu sahneye koyarak, 24 yıl sonra hem Aziz Nesin’e bir selam göndermeyi, hem de Nesin Vakfı’na bir katkı sağlamayı amaçlıyor.

HALDUN DORMEN DE DESTEK VERİYOR…

Avrupa’daki ilk projesine destek vermek üzere Almanya’ya giderek onu yalnız bırakmayan Haldun Dormen ve Osman Şengezer de, bu anlamlı projede Dilek Türker’e destek veriyor.

OYUNUN KONUSU…

Aziz Nesin’in insan, sevgi ve paylaşım üzerine yazdığı en sevilen komedisi olan bu oyun, bir apartmanın zemin katında yalnız yaşayan iki dul ve yaşlı kadının trajikomik hikâyesidir. Kah kavgaya tutuşurlar, kah büyük bir sevgi ile sarılırlar birbirlerine ve iki can yoldaşı olarak yaşayıp giderler. Yalnızlıklarını, yaşlılıklarını, geçmişlerindeki yaşanmamışlıkları paylaşan bu iki kadından 68 yaşındaki Siyen, ölmüş general kocasının anılarını anlatıp durur; 72 yaşındaki Diha ise kendisine başka başka erkeklerin adıyla gönderilen sahte aşk mektuplarıyla avunur.

Yazan: Aziz Nesin
Yöneten: Haldun Dormen
Dekor: Osman Şengezer
Oyuncular: Dilek Türker, Ayberk Atilla ve Tiraje Başaran

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...