Terörün asıl amacı bu; ama hainler kaybedecek!..

Kadıköy ve İstanbul, tarihinin en sakin hafta sonundan birini geçirdi. İğne atıldığında yere düşmeyecek ana arterler sessizliğe gömüldü, şehrin birçok kesiminde hayat durdu. Akşam saatlerine kadar kapılarından içeri müşteri girmeyen esnaflar, en kötü günlerinden birini yaşadı. Masum canları alan bombalar, asıl amaçlarından biri olan ekonomiyi vurup kaos çıkarma planlarını uygulayabilmek için her yolu deniyor.

Gün ortasında Kadıköy Life Dergisi objektiflerine yansıyan karelerde cadde ve sokakların boş kaldığı, esnafların siftah yapmadan kepenk kapattığı görüldü.

TRAKYALI USTA VERDİ VERİŞTİRDİ: “BİZİ BÖLEMEYECEKLER!”

Yıllardır Kadıköy’de köfteci dükkanı işleten Trakyalı usta Mehmet Ali Karakaş; “Bazı hafta sonlarında siparişlere yetişemiyorduk. Şimdi insanlar sokağa bile çıkmıyor.  Ne zaman toplumsal bir olay olsa kaybettiğimiz canlardan dolayı yüreğimiz yanıyor. Halkı paniğe sürüklemek istiyorlar, ama bizi bölemeyecekler. Buna hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. Kuş uçmaz, kervan geçmez oldu. Müşteriler bir bir çekildi, saatlerce boş boş oturduk” dedi.

“KADIKÖY’Ü İLK KEZ BU KADAR SAKİN GÖRDÜM”…

4 yıldır sokaklarda balon satarak geçimini sağlayan Ekrem Demirci de, Kadıköy’ü ilk kez bu kadar sakin gören isimlerden. Genç baloncu; “Tüm Bağdat Caddesi’ni, Özgürlük Parkı’nı, Moda Parkı ve sahilini gezdim. Bırakın balon soranını, satış yapabileceğim birilerini bile göremedim dışarıda” şeklinde konuştu.

POLİS VE ASKERLER RESMEN KELLE KOLTUKTA GEZİYOR…

Çeşitli ideolojiler tarafından sık sık hedef tahtasına oturtulan Türk polisi ve askerleri, İstanbul genelinde canlarını hiçe sayarak olağanüstü aramalarını cadde ve sokaklarda sürdürüyor. Kadıköy Life Dergisi’nin görüntülediği o anlarda, polislerin arabaların bagajlarına kadar her yerini titizlikle incelediği görülüyor. İşte tam bu anda yaşanabilecek terörist bir saldırı ihtimali bile, güvenlik güçlerinin içinde bulunduğu riski çok iyi açıklıyor.

TERÖRÜN AMACI, TOPLUMSAL KAOS VE ALT ÜST EDİLMİŞ BİR EKONOMİ…

İstanbul’da masum canlar yitirilirken halay çeken terör sempatizanları, vatana ve millete karşı hain yüzünü göstermekten çekinmiyor; amaçlarını da açık açık ifade edebilme rezilliğini gösteriyor. Kitleleri etkileyen her büyük olay, hem canları hem de ekonomik kaybı beraberinde getiriyor. Vatandaşın sokağa çıkamaz, alışveriş yapamaz, esnafa müşteri olamaz hale gelerek ekonomik kaos planını da devreye koyan teröristler ve terör sempatizanları, gözlerini metropollere dikti.

KADIKÖY BÖYLE PAZAR GÜNÜ GÖRMEDİ…

Altıyol Boğa Heykeli, Rıhtım, Kuşdili ve Bağdat Caddesi, Halitağa Caddesi gibi ana arterlerde yğpmur kar demeden her hafta sonu görülen yoğunluktan eser yoktu. Kadıköy Life Dergisi, “kara pazarı” görüntüledi. İşte “hayalet sokaklar”…

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...