MedAmerikan Tıp Merkezi doktorlarından özel sergi…

MedAmerikan Tıp Merkezi doktorları, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında anlamlı bir sergiye imza attı. “14 Mart Tıp Bayramı Doktorlar Sergisi”, sanatseverler ile MedAmerikan Tıp Merkezi’nde görev yapan doktorların eserlerini buluşturuyor. “Sanatçı doktorlar”ın objektifinden kareler ve farklı tekniklerin hakim olduğu çizimlerin bulunduğu sergi, 4 Nisan 2016 tarihine kadar MedAmerikan Tıp Merkezi’nin duvarlarını süsleyecek.

Tıp Bayramı kutlamalarının tarihi, 14 Mart 1827 tarihinde Şehzadebaşı’ndaki Tulumbacıbaşı Konağı’nda “Tıphane-i Amire” ve “Cerrahhane-i Amire” adıyla ilk cerrahhanenin kurulmasına dayanıyor. Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak, Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin açılması kabul ediliyor. 1919 yılına gelindiğinde ise işgal altındaki İstanbul’da ilk kez kutlanan Tıp Bayramı; 1976 yılından itibaren, içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde “14 Mart Sağlık Haftası” olarak takvimlerde yer alıyor.

MedAmerikan Tıp Merkezi

Bağdat Cad. No:130 Feneryolu – Kadıköy

Tel: (0216) 468 25 55  – http://medamerikan.amerikanhastanesi.org/tr

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Esra Beyaz

Esra Beyaz, ilk kişisel sergisiyle Ataşehir’de

Yeni ressamlarımızdan Esra Beyaz, ilk kişisel sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Ataşehir Novada Alışveriş Merkezi bünyesindeki Cemal Süreya Sanat ...