Suriyeli minikler Çekmeköy’de doyasıya eğlendi…

Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp İstanbul’a yerleşen Suriyeli minikler, Çekmeköy’de düzenlenen etkinlikte buz pateni ile tanıştı. Çekmeköy Belediyesi Buz Pateni Pisti’nde  gönüllerince eğlenme fırsatı bulan minikler, buz pateninin tadını çıkardı.

Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikte, Suriyeli minikler ilk kez buz pateni yaptı. Ülkelerinde yaşanan iç savaş nedeniyle yaşadıkları toprakları terk etmek zorunda kalan Suriyeli çocuklar, aileleriyle katıldıkları programda doyasıya eğlendi. Çekmeköy Kent Konseyi Çocuk Meclisi’ndeki çocuklarla Suriyeli çocukların kaynaştığı ve beraber eğlendiği programda, aileler çocuklarının bu mutlu anlarını bol bol görüntüledi.

GELECEĞE UMUTLA BAKMALARI İÇİN…

Çekmeköy Kent Konseyi Başkanı Hatice Sıraç; “Savaşta travma yaşayan çocukların hayata kazandırılması ve tüm yaşıtlarıyla kaynaşarak geleceğe umutla bakmalarını sağlamak için böyle bir çalışma yaptık” dedi. Minikler, buz pateni yapmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Ailelerin ise mutlukları görülmeye değerdi.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Palladium Ataşehir

Hermes’ten Palladium Ataşehir’e 7 ödül birden

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir,  “Masal Küresi Şenliği” ve “Yeni Yıl Melodisi” etkinlikleriyle Hermes ...