“Güneş” umut vermeye devam ediyor…

Şubat ayı başında “Güneş Umuttur!” başlıklı haberimiz internet portallarında yayınlanmış, büyük ilgi ve takdirle karşılanmıştı. Anadolu’nun çeşitli şehirlerindeki köy okullarının yoksul öğrencilerine yardımı amaçlayan bu projeyi hayata geçiren Kadıköylü Billur Güven, haberin yayınlanmasından sonra geçen bir buçuk ay içindeki gelişmeleri anlattı:

“Desteğimiz için başvuran köy öğretmenleri ile irtibata geçerek ihtiyaçlarını belirledik ve duyarlı dostlarımızın işbirliğiyle kolilerce kırtasiye malzemeleri, kitap, atkı, bere, çorap, bot, ayakkabı, eşofman, mont gönderdim. Geçtiğimiz gün yaklaşık iki buçuk saatim Erenköy Postanesi’nde geçti. Giysileri, defter, kalem ve kitapları öğrencilere paylaştıran öğretmenler bana fotograf yolluyor. Gönderdiklerimin yarattığı mutluluğu görmek, işe yaradığını öğrenmek ise tüm yorgunluğumu unutturuyor.”

YENİ OKULLAR PROJEYE DAHİL OLUYOR…

Bugünlerde rengârenk lalelerin süslediği Göztepe Parkı’nda buluştuğum Billur Güven; Doğu Beyazıt’tan Karakent İlkokulu ve Çömçeli İlkokulu, Adıyaman’dan ÇYDD Engin Meriç İlkokulu, Kars’ın Ölçülü Köyü’nden Şehit Turgay Salgar İlkokulu, Bitlis’ ten Kavunlu, Çalı, Kuştaşı ve Yukarı Kolbaşı İlkokullarını, Erzurum Aşkale’den Haydar Hacı İlkokulu, Mardin’den Kanatlı İlkokulu’nu projeye kattığını anlattı. Şanlıurfa’dan bir köy öğretmeninin isteği üzerine gönderdiği badminton malzemeleriyle miniklerin yepyeni bir sporla tanıştıklarını, göz ve el becerileri açısından önemli bir adım atıldığını söyleyen Güven, şunları ifade etti:

YÜZLERİNDEKİ TEBESSÜMÜ GÖRMEK HER ŞEYE BEDEL…

“Gönderdiğim malzemelere kavuşan çocukların fotoğrafları hepimizi çok duygulandırıyor. Geçen gün bir fotografta yeni giysileri ile mutlu çocuklar arasında eski kıyafetli, yaşça diğerlerinden daha büyük bir kız dikkatimi çekti. O sınıfın öğrencisi olmadığı halde duyarlı öğretmenin eğittiği bir çocuk olduğunu öğrendim ve derhal ona da giysi ve kırtasiye yolladım. Birkaç gün sonra pırıl pırıl giyinmiş, mutlu çocuğun fotografı geldi, sonra da teşekkür mektubu geldi.”

23 NİSAN’A ÖZEL BAYRAM PAKETLERİ…

Billur Güven’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için küçük öğrencilere bir sürprizi var. Güven, toplam 1.600 çocuk için bayram paketleri hazırlanıyor. Bu paketlerde tişört, çorap, bayrak, balon, oyuncak, lolipop ve top kek var. Oyuncak olarak ise kız çocukları için atlama ipi, erkekler için topaç bulunuyor.

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DESTEĞİNİZİ ESİRGEMEYİN…

GÜNEŞ UMUTTUR facebook sayfasında bütün faaliyetler, ihtiyaç listeleri, fotoğraflar güncelleniyor. Destek vermek isteyen duyarlı dostların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Hepimizin ortak amacı zor şartlarda eğitimlerini sürdüren çocuklarımızın, idealist köy öğretmenlerinin yüzünü güldürebilmek.

sporvitrini

Hakkında Sedef Turan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...