Sultanbeyli Metrosu

Sultanbeyli Metrosu’nda çalışmalar başladı

Sultanbeyli, son dönemde ulaşım alanında büyük yatırımlar aldı. TEM bağlantı yollarının hizmete girmesiyle ilçenin ulaşımı kolaylaştı. Ardından İETT ile yapılan görüşmeler sonucunda TEM’den ilçeye direkt ulaşım hatları oluşturuldu. Sultanbeyli Belediyesi’nin girişimleriyle İETT tarafından 2009 yılında 11 olan hat sayısı 31’e, 321 olan sefer sayısı 2 bin 135’e, 28 olan araç sayısı ise 258’e yükseltildi.

Sultanbeyli Metrosu

İLÇEYE 3 AYRI METRO GELİYOR…

İETT’nin yaptığı ulaşım yatırımlarının yanı sıra Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in girişimleriyle metro projeleri için de adımlar atıldı. İlk etapta Üsküdar–Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu’na entegre edilecek olan Sultanbeyli Metrosu‘nun faaliyete geçmesi için çalışmaları başlatıldı. 11 km uzunluğunda olan metro hattı için Sultanbeyli’de iki durak planlandı. Durakların bulunduğu noktalarda çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Diğer taraftan Kadıköy-Ataşehir-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı ve Sultanbeyli-Kurtköy Metro hattının oluşturulması için de çalışmalar devam ediyor.

Sultanbeyli Metrosu

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

yaşar kemal

Maltepe’de Yaşar Kemal coşkusu

Maltepe Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin temeli, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı muhteşem bir ...