Pendik Belediyesi’nden sosyal destekte yeni sayfa

Sosyal yardım alan aileleri meslek sahibi yapmak üzere çalışmalar yürüten Pendik Belediyesi, bu kez kadınların yüzünü güldürdü. Başlatılan Terzilik Kursu ile kadınlar hem sertifika, hem de son model dikiş makinesi sahibi olacak.

EĞİTİMİN YANINDA DİKİŞ MAKİNESİ HEDİYE…

Pendik Belediyesi, sosyal destekte bulunduğu aileleri ekonomiye kazandırmak amacıyla geliştirdiği proje kapsamında, Güvenlik Elemanı Yetiştirme Kursu’nun ardından şimdi de kadınlara yönelik Terzilik Kursu başlattı. Kursun katılımcıları, ilk etapta Kavakpınar bölgesinde yaşayan dezavantajlı ailelerden seçildi. Ahmedi Hani Kültür Merkezi’nde düzenlenen kurs iki ay sürecek.

BAKANLI ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEK…

İhtiyaç duydukları tüm malzemeler Pendik Belediyesi tarafından karşılanan kadınlar, terzilerin en çok rağbet gördüğü konularda basit dikiş tekniklerini öğrenecek. Kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Terzilik Sertifikası verilecek. Ayrıca, eğitim gördükleri dikiş makineleri de kendilerine hediye edilecek.

pendik belediyesi

Pendik Belediyesi, sosyal destekte bulunduğu aileleri ekonomiye kazandırmak amacıyla geliştirdiği proje kapsamında, Güvenlik Elemanı Yetiştirme Kursu’nun ardından şimdi de kadınlara yönelik Terzilik Kursu başlattı…

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik

Pendik Çarşı’ya üç katlı otopark

Pendik Çarşı’nın otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla Mostar Viyadüğü yanına inşa edilen 462 araç kapasiteli katlı otopark tamamlandı. Pendik ...