Suadiye Sanat Atölyeleri

Suadiye Sanat Atölyeleri açılıyor

Kadıköy Belediyesi, Suadiye Mahallesi’nde 110 yıl önce yapılan ve ikinci derece anıt eser olan tarihi çarşıyı aslına uygun olarak restore etti. Suadiye Sanat Atölyeleri olarak kullanılacak 9 dükkân, Kadıköylülerin kullanımına açılıyor. Dükkanlar; resim, ahşap, seramik, sanat malzemeleri ve cam atölyeleri olarak düzenlendi. Ayrıca, dükkanlardan biri de Kitap Kafe olarak hizmete açılacak.

Kadıköy Suadiye Mahallesi’nde bulunan, Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit dönemi Maliye Bakanı Reşat Paşa tarafından kızı Suad Hanım adına 1900’lerin başında Suadiye Camii ile birlikte inşa edilen tarihi çarşı, geçtiğimiz yıl başlatılan çalışmalarla aslına uygun olarak yenilendi. Restore edilen Suadiye Sanat Atölyeleri, 6 Kasım Pazar günü saat 14.00’de açılıyor. Sanat Atölyeleri’nde 5-6 Kasım tarihlerinde 12.00 ile 17.00 saatleri arasında atölye çalışmaları ve karma resim sergisi gezilebilir.

suadiye-sanat-atolyeleri-aciliyor-1

TARİHİ BİNALAR YENİLENİYOR, KADIKÖYLÜLERİN KULLANIMINA AÇILIYOR…

Suadiye Sanat Atölyeleri’ne ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Kadıköy’de bulunan tarihi binaları aslına uygun bir şekilde yeniliyor, Kadıköylülerin kullanımına açıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Hasanpaşa Mahallesi’nde 1906 yılında inşa edilmiş eski eser niteliğindeki binayı Karikatür Evi olarak düzenledik. Acıbadem Nazifbey Sokak’ta 110 yıllık tarihe sahip Özdemiroğlu Mektebi konağını satın alarak restore ettik ve Gençlik Sanat Merkezi olarak düzenledik. Şimdi de Suadiye Mahallesi Suadiye Camii Sokak’ta 110 yıllık tarihe sahip 9 adet dükkanı aslına uygun restore edip, Suadiye Sanat Atölyeleri olarak Kadıköylülerin kullanımına açıyoruz” dedi.

Suadiye Sanat Atölyeleri

Suadiye Sanat Atölyeleri olarak kullanılacak 9 dükkân, Kadıköylülerin kullanımına açılıyor. Dükkanlar; resim, ahşap, seramik, sanat malzemeleri ve cam atölyeleri olarak düzenlendi…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Adıgüzel

Bir Adıgüzel klasiği; Genç Yetenekler Resim Sergisi

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi’nin gelenekselleşmiş etkinliklerinden “Genç Yetenekler Resim Sergisi”, 22-25 Mart 2017 tarihleri arasında ...