Spor Hastanesi çalışmaları sürüyor…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tasarlanmasını istediği Spor Hastanesi projesinin değerlendirmesi tamamlandı.

Projenin takibinden sorumlu AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, projenin detaylarını anlattı. Şükür, konuyla ilgili yaptıkları çalışmanın proje dosyasını Başbakan Erdoğan’a sunduğunu belirterek, sağlığın aktörleri tarafından yapılacak son değerlendirmenin ardından son bir sunum daha yapılacağını söyledi.

SPORCU SAĞLIK MERKEZİ…

Hakan Şükür, çok uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve önemli hedeflerinden biri olan proje tamamlandığında hastanenin “Sporcu Sağlık Merkezi” olacağını söyledi. İstanbul’da kurulacak Sporcu Sağlık Merkezi için biri Sancaktepe Samandıra, diğeri İkitelli Şehir Hastanesi projesinin içerisinde olmak üzere iki alternatif üzerinde çalışılıyor. Hakan Şükür’ün ifadelerine göre, ayrıca devlet hastaneleri ve şehir hastaneleri içinde oluşturalacak olan Sporcu Sağlık Birimleri de İstanbul’daki merkeze bağlı olarak faaliyet gösterecekler.

“BİNA ÇEVRESİNDE SPORCU PERFORMANS TESTLERİ OLACAK…”

Erken yaşlarda sakatlanan gençlerin bu sağlık merkezleri ile sporu bırakmak zorunda kalmayacağını belirten Şükür, Sporcu Sağlık Merkezi’nin fiziki olarak dev bir bina olmayacağını ifade ederek; “Geniş bir alana yayılacak, yeraltına inilecek. Çok yüksek katmanlı bir beton yapı istemiyoruz. Etrafının yeşil olduğu, sporcu performans testlerinin olduğu, SGK koşullarında tedavi görülen bir yer olacak” dedi.

 

 

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Geleneksel Sancaktepe gençlik oyunları başladı

Sancaktepe Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Oyunları renkli görüntülere sahne olan açılış töreniyle başladı. Renkli görüntülere ...