Sosyal kumbaralar yardımlarınızı bekliyor…

Ataşehir Belediyesi tarafından “Kumbara Bir Umuttur, Paylaşmak Mutluluktur” sloganıyla 2013 yılında hayata geçirilen Sosyal Kumbara Projesi ile toplanan giyecek, kitap ve oyuncaklar yeni sahipleriyle buluşuyor.

İlçe sınırları içerisinde yaşayan farklı sosyal ve ekonomik gruplara mensup kesimler arasında paylaşım ve dayanışmanın güçlenmesini sağlamak amacıyla başlatılan proje kapsamında ilçenin çeşitli bölgelerine yerleştirilen sosyal kumbaralarda; vatandaşların ihtiyaç fazlası giyecek, oyuncak ve kitap gibi bağışlar toplanarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

EŞYALAR ONARILIP YENİLENİYOR…

Sosyal kumbaralarda biriken bağışlar, haftanın belli günlerinde belediye görevlilerince toplanarak, depolama alanına götürülüyor. Bağışlanan eşyalar, Ataşehir Belediyesi tarafından onarılıp yenilenerek, ihtiyaç duyan vatandaşlara ulaştırılıyor. Giyecek eşyaları burada önce çamaşır makinelerinde yıkanıp, kurutuluyor, sonra ütülenip paketleniyor. Kitap bağışları, Ataevlerindeki kütüphane kısımlarına yerleştiriliyor. Toplanan oyuncaklar ise yeni küçük sahiplerine ulaştırılıyor.

SİZ DE YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ…

Kitap, kıyafet ve oyuncak bağışlarınızı, Ataşehir sınırları içerisinde bulunan kumbaralara bırakabilirsiniz. Kumbaraların yer aldığı noktalar şu şekilde:

1- Ataşehir Belediyesi: Barbaros Mah. Şebboy Sok. No: 4A

2- Novada AVM: Küçükbakkalköy Mh. Şehit Şakir Elkovan Cad.

3- Kayışdağı Ataevi: Kayışdağı Mah. Akyazı Cad. No: 84

4- Kent Plus: Barbaros Mah. Ardıç Sk. Kent Plus 3351 Ada

5- Uphill Court: 2 sitesi/B6 Blok Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Ihlamur Sok.

6- Doğa Koleji : Değirmenyolu Cad. No: 22 Bostancı

7- Hasan Leyli İlkokulu: İçerenköy Mah. Karslı Ahmet Cad. Adem Sok. No:60

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...