Aman dikkat! Yaz fırtınası fena vuracak!..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için İstanbul genelinde fırtına uyarısı verdi. Zaman zaman 75 km hıza ulaşması beklenen fırtına nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklar için tedbir alınması istendi.

Gün içerisinde (07 Ağustos) etkisini arttırması beklenen şiddetli rüzgarlar yağış getirmeyecek, ancak başta deniz ulaşımı olmak üzere günlük yaşamı aksatabileceği uyarısı yapıldı. Günlerdir kasıp kavuran aşırı sıcakların ise rüzgar ile birlikte bunaltıcı etkisini yitirmesi bekleniyor. İstanbul’da son etkili fırtına Ocak ayının ilk haftasında gerçekleşmiş, Kadıköy ve çevrelerinde ciddi hasarlar meydana gelmişti. Kadıköy Life Dergisi’nin görüntülediği o anlarda dalgaların şiddetle dövdüğü sahiller, dakikalar içerisinde harabeye dönüşmüştü.

GECE YARISINA KADAR TEDBİRLİ OLUN!..

Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esecek şiddetli rüzgarlar nedeniyle çatı ve saçak altlarında durulmaması, yüksek katlarda oturan vatandaşların pencerelerini açmaması, deniz araçlarının gerekli uyarılar halinde kullanılmaması, özellikle yüksek kasalı araçlarla açık yollarda aşırı hız yapılmaması ve virajlarda dikkatli olunması gibi birçok yönde tedbirler alınması gerektiği vurgulanıyor.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...