Soma

Somalı çocukların dilekleri ajanda oldu

Maden faciasında 301 yakınını yitiren Somalı çocukların dilekleri ajanda oldu. Sosyal Haklar Derneği, 2017 ajandasına çocukların dileklerini taşıdı.

Sosyal Haklar Derneği ve gönüllüleri, geçen yaz Somalı çocuklarla bir araya geldi. İkinci kez gerçekleşen yaz okulunda oyunlar oynandı, şarkılar söylendi, danslar edildi; resimler, ebrular yapıldı ve dilekler dilendi. Sosyal Haklar Derneği, çocukların bu dileklerini 2017 yılına taşıdı.

Soma

SATIŞ GELİRLERİ SOMALI ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ İÇİN KULLANILACAK…

Kadıköy Belediyesi’nin destekleriyle hazırlanan ajandanın satışından elde edilen gelirler, Somalı madenci çocuklarının eğitimi için kullanılacak. Ajandanın İstanbul’da edinilebileceği yerler şu şekilde: Birikimhane (Beyoğlu), Hedef Copy (Beyoğlu), Just Coffee (Beşiktaş), Karma Drama (Kadıköy), Lemur Store (Kadıköy), Leyla Gencer Opera Sanat Merkezi (Bakırköy), Mephisto Kitabevleri (Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy), Semerkant Kitabevi (Beyoğlu).

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Bezgin Bekir

Bezgin Bekir heykeli Kadıköy’de

Kadıköy Belediyesi, karikatürist Tuncay Akgün tarafından yaratılmış bir çizgi karakter olan Bezgin Bekir’in heykelini yaptırarak, Karikatür Evi’nin bahçesine yerleştirdi. Geçtiğimiz haftalarda Kadıköy Belediyesi ...