sokak hayvanları

Sokak hayvanlarına rengarenk yuvalar

Maltepe Belediyesi, sokak hayvanları için kış şartlarına uygun olarak hazırladığı 50 kedi evi ve köpek kulübesini, parklara ve ormanlık alanlara yerleştirdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, sokak hayvanları için çetin kış koşullarına uygun 50 adet kedi evi ve köpek kulübesi hazırlandı. Üç kişilik bir ekip tarafından 20 gün içerisinde hazırlanan kedi evi aynı anda 6 kedi, köpek kulübeleri ise aynı anda 2 köpek kalabilecek şekilde tasarlandı. OSB adı verilen yapı malzemesiyle donatılan ve nefes alabilen ithal ahşap boyasıyla rengarenk boynan kulübeler, su geçirmeyecek biçimde dizayn edildi.

ÇALINMALARA KARŞI ÖNLEM ALINDI…

Kulübe ve kedi evleri, özellikle ilçede hayvan popülasyonunun yoğunlaştığı ormanlık alanlara ve parklara yerleştirildi. Kulübeler, çalınmalara karşı metal ankraj yapılarak betonlandı. Kedi evi ve köpek kulübesinin yapımına devam edeceklerini ifade eden belediye yetkilileri, sokak hayvanları için mama desteklerinin süreceğini de kaydetti.

sokak hayvanları

Maltepe Belediytesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı üç kişilik bir ekip, 20 gün içerisinde sokak hayvanları için çetin kış koşullarına uygun 50 adet kedi evi ve köpek kulübesi hazırladı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’nin başarılı sporcuları Kaymakam Dallı’yı ziyaret etti

Maltepe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün başarılı judo ve boks sporcuları; Müdür Canip Yolaş, hocalar Zafer Kentli ve Cevat Aladağ ...