Söğütlüçeşme Metrobüs’te Kurbağalıdere dönemi…

Kadıköy’ün ulaşımda can damarı, Anadolu Yakası’nın metrobüse açılan kapısı Söğütlüçeşme istasyonunda Kurbağalıdere kazı çalışmaları için geri sayım başladı.

Kurbağalıdere’nin yeni yatağının oluşturulduğu bölgede, Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu’nun önemli bir kısmı kullanım dışı kalacak. Ancak ulaşımın aksamaması için araçların yolcu transferi yapabileceği yeni noktalar oluşturuldu.

HASANPAŞA VE KUŞDİLİ BAĞLANACAK…

Kurbağalıdere ıslah çalışmaları kapsamında Hasanpaşa ve Kuşdili arasında kalan Söğütlüçeşme’de yeni dere yatağının oluşturulması ile birlikte bölge genelinde devam eden parçalı kazı alanları birleştirilmiş olacak. Göztepe’den Hasanpaşa’ya önemli yol kat edilen çalışmalar, su baskınları ve çeşitli sorunlar nedeniyle istenilen hızda ilerleyememişti. TCDD arazisinde sona yaklaşan kazı çalışmalarının, Söğütlüçeşme’de de tamamlanması ile birlikte Kurbağalıdere ıslahında yeni bir döneme girilecek.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşilyaprak

Yeşilyaprak Ailesi’nde Ada Bebek sevinci

Yeşilyaprak Ailesi’nde “Ada Bebek” sevinci, büyük bir coşku ile kutlanıyor. Bundan beş yıl kadar önce ailenin gençlerinden Sedat ...