IŞİD protestosunda Kadıköy’ü yaktılar…

Kadıköy sokakları yine cehennemi yaşadı. IŞİD’i protesto etmek için yürüyüşe geçen HDK – HDP Kadıköy Gençlik Meclisi üyeleri ve destekçileri polis ile çatıştı, sokakları ateşe verdi.

Ak Parti Kadıköy İlçe binasına doğru yürüyüşe geçen ve terör örgütü yanlısı slogan atan gruplar, Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde çevik kuvvet ekipleri tarafından durduruldu. Hazırlıklı geldikleri görülen gruplar, emniyet güçlerine taş ve sopalarla saldırdı. Ara sokaklardan gelen destekçileri ile birlikte PKK sloganları atan gruplar, Altıyol ve çevrelerinde bariyer kurarak kamu mallarını yaktı.

KADIKÖY’DE TERÖR OLAYLARI TIRMANIYOR…

Her toplumsal gerginlikte protesto gösterilerinin adresi olan Kadıköy’de, terör yanlısı grupların sokak savaşları şiddetleniyor. Günlük yaşantının önemli ölçüde zarar gördüğü Kadıköy’de birçok esnaf, erken kepenk indirmek zorunda kaldı.

“KADIKÖY BELEDİYESİ VE EMNİYET BİRİMLERİ MASAYA OTURSUN…”

Bahariye’de 5 yıldır giyim mağazası işleten ve süreçten olumsuz etkilenmemek için adını vermek istemeyen işletmeci şu mesajları verdi:

“Artık yeter. Her olayda sokaklarımız yanıyor, camlarımız patlıyor. Ne gariptir ki isteyen elini kolunu sallaya sallaya Kadıköy’ü yakabiliyor. Geceleri, sabaha kadar duvarlarımıza, camlarımıza terör propagandası yazıyorlar. Gündüz vakti terör yanlısı afişler asıyorlar. Kadıköy’ü mahvettiler. Bu kadar mı kolay? Kadıköy Belediyesi’nden ise bu olaylara yönelik ne bir açıklama, ne bir tepki duymak mümkün değil. Nerede bu yerel yönetim? Ne belediye yöneticilerinden bir tepki duyabiliyoruz, ne de belediye yayınlarında Kadıköylünün yaşadığı çileler yer alıyor. Kadıköylünün gerçek gündemi işte bu, terör olayları… Artık yerel yönetim ve emniyet müdürlüğü masaya oturup gereğini yapmalı. Sivil toplum örgütleri de net bir sesle ‘Terör propagandası ile yanmak istemiyoruz’ diyebilmeli…”

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIYOR…

Olayların ardından emniyet güçleri güvenlik önlemlerini artırdı. Kadıköy genelinde gerginlik ve olaylar, azalarak devam ediyor…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...