Şile’de “Gönüllü İtfaiyeciler”den başarılı tatbikat…

1

Şile Kaymakamlığı, “Gönüllü İtfaiyecilik” kapsamında Alacalı Köyü’nde bir yangın tatbikatı düzenledi.

Şile Kaymakamlığı Eğitim Merkezi’nin eğitmen desteği ile yapılan tatbikata; Şile Kaymakamı Şükrü Görücü, Anadolu Yakası İtfaiye Müdürü Ethem Keskin, Anadolu Yakası İtfaiye Müdür Yardımcısı Rıza Zengin, Anadolu Yakası Nöbetçi Amiri Ahmet Yavuz, misafir Amirler Mehmet Gül, Mehmet Eroğlu, köy muhtarları ve Şile İtfaiye Amirliği personeli katıldı.

Alacalı Köyü’nde yapılan tatbikatta, senaryo gereği yanan tek katlı bina içerisinde iki çocuğu ile mahsur kalan bir bayan, Gönüllü İtfaiyeciler tarafından kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. İki gönüllü itfaiyeci de binaya ön kapıdan girerek yangın söndürme çalışması yaptı. Yangından kaçmak maksadı ile çatıya çıkan baba ve oğlunu kurtarmak için Gönüllü İtfaiyeciler, seyyar merdiven yardımı ile çatıya müdahale ederek hafif yaralı olan genci kurtardı. Baygın durumdaki baba için sedye ve kurtarma malzemeleri istenerek, merdivene kurulan bir sistem ile baygın durumdaki vatandaş sedye ile alındı ve sağlık ekiplerine teslim edildi.

Şile Kaymakamlığı tarafından 5 hafta boyunca verilen eğitim sonucu yapılan tatbikat başarı ile sonuçlanırken; eğitimler Sahilköy, Çelebiköy ve Gökmaslı köylerinde devam edecek.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Şile

Şile yaz sezonuna hazırlanıyor

Tarih, doğa ve kültür ile iç içe olan Şile, yaz sezonuna hazırlanıyor. Şile Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Şok ...