Öğrencilere çevre ve geri dönüşüm bilinci…

1

Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilköğretim öğrencilerine, çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilinci kazandırma amacıyla düzenlenen seminerler dizisi devam ediyor.

Mevlana İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen seminerde, kaynağında ayrıştırılan ve bilinçli bir şekilde depolanan atıkların, ülke ekonomisine katkısı ve çevrenin ve ormanlarımızın korunmasına katkısı anlatıldı.

Kaynakta ayrıştırma çok önemli…

Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çevre mühendislerinin katılımıyla Tuzla Mevlana İlköğretim Okulu’nda düzenlenen bilinçlendirme seminerinde, öğrencilere kaynağında geri dönüşümün önemi anlatıldı.

Sinevizyonla desteklenen seminerlerde konuşmacılar; kağıt, metal, plastik ve cam atıkların sınıflarda bulunan mavi kutulara, yiyecek atıklarının ise siyah poşetli çöp kutularına atılması gerektiğini ifade etti. Geri dönüşüm bilinci seminerinde ayrıca, kullanılmış pillerin de atık pil kutularına atılması gerektiği vurgulandı. Seminere katılan öğrencilere ayrıca, Tuzla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan bilgilendirme broşürleri de dağıtıldı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir yorum

  1. Çocuklarımız en önemli kozumuz ve tek şansımız bence temiz bir doğa için onları iyi yetiştirmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da öğrenciler 2 ton atık topladı

Üsküdar Yavuztürk İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören çocuklar, çevre temizliğine katkı sağlamak amacıyla evlerindeki geri dönüştürülebilir atıkları Üsküdar Belediyesi’nin ...