Şile’de festival zamanı…

Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, 10-16 Ağustos tarihlerinde 28. kez Şileliler ile buluşuyor. 10 Ağustos günü başlayan festival, birbirinden renkli etkinliklerle devam edecek. Festival, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yurt içi ve yurt dışından çok değerli el sanatları ustalarına ev sahipliği yapacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılar, el emeği göz nuru eserlerini festivalde ziyaretçilerin beğenisine sunacak…

TÜM TÜRKİYE, ŞİLE BEZİ FESTİVALİ’NDE BULUŞACAK…

Şile Belediyesi tarafından 28. kez düzenlenen Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapacak. Makedonya, Yemen, Özbekistan, Ukrayna, Japonya, Arnavutluk, İran, Romanya ve Türkiye’den gelen yaklaşık 66 sanatçı için 55’e yakın el işi standının kurulacağı etkinlikte, sanatçılar ülkelerinin en ünlü el işi ürünlerini alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Uluslararası Şile Bezi Kültür ve Sanat Festivali, 10-16 Ağustos tarihlerinde 28. kez Şileliler ile buluşacak…

DÜNYANIN YÜKSELEN YILDIZI ŞİLE BEZİ…

28.’si düzenlenen festival kapsamında restorasyonu tamamlanmış olan Tahalisiye Kayıkhanesi’nde yapılacak galanın ardından, Şile Bezi El Sanatları Sergisi açılışı yapılacak ve çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunulacak. Ünlü panelistlerin katılımıyla “Şile Bezi’nin Geçmişi ve Geleceği” konulu panel ile festival program ve etkinlikleri devam edecek.

 

sporvitrini

Hakkında Emine Koluuzun

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...