Şile

Şile, sağlık ve turizm merkezi olacak

İstanbul’un yaz döneminde en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olan Şile’nin çehresi; yeni Devlet Hastanesi, Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi, Diyabet Merkezi ve Engelli Merkezi’nin hayata geçmesiyle değişecek. Yaz aylarının gözde ilçelerinden biri olan Şile’ye yapılan yatırımlarla ilçenin sağlık, ticaret ve turizm alanında cazibe merkezi olması hedefleniyor.

Şile Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılarak Sağlık Bakanlığı ile koordineli bir şekilde yürütülen yeni Devlet Hastanesi’nin proje çalışmaları tamamlandı. Şile’nin ve tüm köylerin ihtiyacını karşılayacak olan 75 yataklı ve tam kapasiteli devlet hastanesinin ihalesi yapıldı. Şile-İstanbul yolu üzerinde Meşrutiyet Kavşağı karşısı, Orman Genel Müdürlüğü yanına yapılacak hastane, Şile-Ağva Otoyolu’nun da tamamlanmasıyla tüm mahallelere yakın hale gelecek.

Şile Devlet Hastanesi

ŞİLE LİMAN YENİLEME VE REKREASYON PROJESİ…

Şile’nin çehresinin değişmesini sağlayacak bir diğer yatırım da Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi olacak. Hacı Kasım Mahallesi, Liman mevkisinde 120 bin metrekare alan üzerinde yapım çalışmaları devam eden proje, bir liman kenti olan Şile’nin 1990’lı yıllarda yapılan dolgu alanını, deniz turizmine uygun hale getirmeyi hedefliyor. Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi kapsamında 100’er metrelik 5 iskele ile limanın içi güçlendirilecek. Ayrıca misafir teknelerin de rahatlıkla barınabileceği 250 teknelik bir liman kullanıma sunulacak. Projede 10 bin metrekarelik meydan, 11 büfe, 2 kafeterya, açık ve kapalı restoran, 6 iskele (her biri 100’er metre), 250 teknelik liman barınağı, balıkçı barınakları, balık satış üniteleri, sahil güvenlik ve liman işletme binaları, 820 metrekare koşu-yürüyüş parkuru, 100 metrelik bisiklet parkuru, 450 araçlık otopark ile festival ve oyun alanları, spor ve fuar alanları yer alacak.

Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi

ŞİLE, MODEL BİR İLÇE OLMA YOLUNDA İLERLİYOR…

Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, vatandaşlara verdikleri sözü yerine getirmenin onur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Şileli vatandaşların her şeyin en iyisine layık olduğunu belirten Tabakoğlu; “Yeni Devlet Hastanesi’nin Şile’yi sağlık alanında ileriye taşıyacağına inanıyorum ve hayırlı olmasını diliyorum. Şile Devlet Hastanesi inşasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Hastane için yardımlarını esirgemeyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a da teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. Şile’nin yeni yatırımlarla model bir ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Başkan Tabakoğlu, şöyle konuştu:

DÖRT MEVSİM YAŞANABİLİR BİR ŞİLE…

“Yeni Şile Devlet Hastanesi, Diyabet Merkezi, Engelli Merkezi ve sağlık alanında açılacak Sağlık Bilimleri Yüksekokulları ile Şile, bir sağlık kenti olacak. Biz Şile’nin evlatlarıyız, hayalimizi Şile için kuruyoruz. Şile Belediyesi, arazileri azalan değil, arazileri vatandaşlarımızın hizmetinde ‘Nasıl projeler üretiriz?’ diyerek arttıran belediyecilik anlayışı ile yola devam ediyor. Şile için hayal kurduk ve hayallerimizin peşinde ilerliyoruz. Dört mevsim yaşanabilir bir Şile için var gücümüzle çalışıyoruz.

Engelli Yaz Kampı

TURİZME HİZMET EDECEK…

Şile için dev yatırımlar, dev projeler sloganıyla yola çıktık. İlçemize yeni bir turizm alanı kazandırmaktan mutluyuz. Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi tamamlandığında ilçenin bu en güzel alanı, atıl durumda olmaktan kurtulacak. İlçemiz yaşayan ve turizme hizmet eden çok güzel bir alan kazanacak. Söz verdiğimiz gibi çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Her şey daha güzel bir Şile için. İnşasına başlanan Şile Liman Yenileme ve Rekreasyon Projesi’nin de 2017 yılı içerisinde bitmesini hedefliyoruz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...