Şile Kent Meydanı

Şile Kent Meydanı şekilleniyor

Şile’ye ulaşım, sosyal alan ve otopark konusunda büyük avantaj sağlayacak Şile Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Şileli vatandaşların katılımıyla ilk fore kazığın çakılması sonrasında temelleri atılan projede, kazık çakma işlemlerinin tamamlanması ile trafik akışının sağlanması için üst bağlantı yolunun yapımına geçildi. Yol çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, en hummalı çalışma ise hafriyat taşınması üzerinde yapılıyor.

Şile Kent Meydanı

ŞİLE’NİN TRAFİK SORUNUNA ÇARE OLACAK…

Yerin altında 600 araçlık 4 katlı otoparkın bulunduğu ve Şile’nin trafik sorununa büyük oranda çare oluşturacak Şile Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi kapsamında otoparkın temellerinin atılması için yerin kazılmasına devam ediliyor. Projenin 20 bin 233 metrekare alan içerisinde otopark-meydan ve otopark-ticari alanlar arasında asansör bağlantısı bulunacak; 25-135 metrekare arası toplam 47 ticari birim kiracıların mevcut dükkânları kategorize edilerek, kura sistemi ile dağılımlar yapılacak.

PROJELER ARASI GEÇİŞ SAĞLANACAK…

Yenilenen Liman ile birlikte büyük bir destinasyona sahip olacak olan Şile’de Kent Meydanı, Liman, Şile Kalesi, Şile Feneri ve Kültür Merkezi arasında bir güzergah oluşturularak, gerek yürüyen merdivenlerle gerekse ring seferlerle vatandaşların yürüyüş konforuna kavuşması ve tüm ilçede ulaşım kolaylığı ile projeler arası geçiş sağlanacak.

sile-kent-meydani-sekilleniyor (3)

Şile’nin trafik sorununa büyük oranda çare oluşturacak Şile Kent Meydanı ve Katlı Otopark Projesi tüm hızıyla devam ediyor…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendiklilere yeni okul müjdesi !

Pendik Belediyesi, Pendik Eğitim Kültür Yardımlaşma Vakfı ve bağışçı katkılarıyla Sülüntepe Mahallesi’nde inşasına başlanan 24 derslikli ilkokulun temeli ...