Filmekimi

Filmekimi, 15. kez sinemaseverlerle buluşacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi, 7-16 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.

İKSV’den yapılan açıklamaya göre 15 yıldır aralıksız devam eden ve bu yıl da Vodafone Free Zone sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan Filmekimi; dünya festivallerinde gösterilen, ödüller alan, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çeken yeni yapımları 10 gün boyunca meraklılarına sunacak. Geçen yıl 6 kentte yaklaşık 75 bin sinemasevere ulaşan Filmekimi’nin bu yılki İstanbul gösterimleri Beyoğlu, Atlas, Kadıköy Rexx Sineması ve Nişantaşı City’s Cinemaximum’da yapılacak.

ANKARA, İZMİR, BURSA VE ESKİŞEHİR’DE DE GÖSTERİLECEK…

İstanbul dışı gösterimlerine 2011’de başlayan Filmekimi; 7-9 Ekim’de Ankara’da, 13-16 Ekim’de İzmir’de, 21-23 Ekim’de Bursa ve Eskişehir’de olacak. Bu yılın programında Altın Palmiyeli Ken Loach, Cannes Film Festivali’nde “Büyük Ödül”ü kazanan Xavier Dolan, Oscarlı Asghar Farhadi ile Jim Jarmusch, Park Chan-wook, Paul Verhoeven, Todd Solondz ve Pedro Almodovar gibi birçok yönetmenin filmi yer alacak.

BİLETLER NE ZAMAN, NEREDE?

İstanbul’da sinema biletleri, 1 Ekim Cumartesi günü saat 10.30’dan itibaren Biletix satış noktaları, Biletix Çağrı Merkezi, www.biletix.com ile Atlas ve Rexx sinemalarının gişelerinden satışa sunulacak. Lale üyeleri, bu yıl da biletlerini yüzde 25’e varan indirimlerle öncelikli olarak alabilecek. Lale üyeleri için ön satış günleri ise şu şekilde: Siyah Lale üyeleri için 27 Eylül; Beyaz, Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri için 28, 29 ve 30 Eylül. İstanbul dışındaki illerde sinema biletleri, 1 Ekim Cumartesi günü Biletix satış noktaları, Biletix Çağrı Merkezi, www.biletix.com ve sinema gişelerinden satışa sunulacak.

Filmekimi

Sonbaharın müjdecisi, sinemaseverlerin Ekim ayı gözdesi Filmekimi, 7-16 Ekim 2016 tarihleri arasında Vodafone Free Zone sponsorluğunda sinemaseverler ile buluşacak. Dünya festivallerinde gösterilen, ödüller alan, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çeken yeni yapımlar, 10 gün boyunca meraklılarına sunulacak…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...