Sigarayı bıraktılar ve ikinci hayatlarına başladılar…

1

2011 yılı Aralık ayında hizmet vermeye başlayan Beykoz Devlet Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniği’nden yararlanarak sigarayı bırakan vatandaşlara, Hastane Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle takdir belgeleri verildi. 

Görmüş oldukları tedavi sonrasında sigarayı bırakarak ikinci hayatlarına başlayan onlarca vatandaşın katıldığı programda konuşan Sigara Bırakma Polikliniği Doktoru Uzman Sacit İçten, Sağlık Bakanlığı’nın bir uygulaması olarak Beykoz Devlet Hastanesi bünyesinde kurmuş oldukları Sigara Bıraktırma Polikliniği’nde, kişinin durumuna göre farklı programlar uygulandığını kaydetti. 

Polikliniğe herkesi kabul ettiklerini ifade eden Dr. İçten, poliklinik hizmetinden yararlanarak sigarayı bırakan vatandaşların, sigarayı bıraktıktan sonra yaşadıkları rahatlığı sigara içenlerle paylaşarak, onları da sigarayı bırakmaya teşvik etmelerini istedi. 

Kişinin azmi ve kararlılığı çok önemlidir… 

Sigarayı bırakmada, kişinin azim ve kararlılığının büyük önem taşıdığına dikkati çeken Dr. Sacit İçten, 2011 yılı aralık ayında hizmet vermeye başladıkları polikliniğe çok sayıda vatandaşın müracaat ettiğini ve çok başarılı sonuçlar aldıklarını kaydederek; sigarayı bırakan vatandaşlara “Asla bir daha başlamayın” tavsiyesinde bulundu. 

2

Eğitim Hemşiresi Nerdane Eroğlu’nun sunumunu yapmış olduğu programda, Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yaşar Çelik de bir konuşma yaptı. Konuşmasında sigarayı bırakan vatandaşları tebrik eden Dr. Çelik, Türkiye’de insan ömrü ortalamasının her geçen gün arttığını ve bunda sağlıklı yaşamanın çok etkili olduğunu söyledi. 

Sigara içenlerin sayısı her geçen gün azalmaktadır… 

Sağlıklı yaşamanın bir diğer kuralının ise sigara içmemek olduğunun altını çizen Doktor Yaşar Çelik; “Devletimiz, insanlarımızın her türlü sorunuyla ilgilenmektedir. Sigara içme alışkanlığı da çağımızın en önemli sorunlarından bir olmakla birlikte, kapalı yerlerde sigara içilmesinin yasaklanması ve hastaneler bünyesinde kurulan poliklinikler sayesinde, bu tarz alışkanlıkları olan vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün azalmaktadır” dedi. 

Beykoz Devlet Hastanesi Sigara Bıraktırma Polikliniği’ne müracaat eden vatandaşların hangi işlemleri yaptıkları ve ilgili doktorun vatandaşlarla nasıl bir diyalog kurduğunun video filmiyle anlatıldığı programda; Başhekim Yardımcısı Dr. Yaşar Çelik, Başhemşire Ayşe Kabacoğlu ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Sacit İçten tarafından sigarayı bırakan vatandaşlara takdir belgeleri verildi.

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

MedicaDent

MedicaDent 30. yılını kutladı

“Dostlarımızla gülümsemek ve gülümsetmek için” sloganıyla 1988 yılında hizmete giren MedicaDent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, kuruluşunun 30. ...