Şevval Sam, Kadıköy’de öğretmenler için söyledi…

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen konserde sahne alan Şevval Sam, öğretmenlere unutulmaz bir gece yaşattı.  Çok sayıda öğretmenin izlediği konser öncesi Kadıköy Belediyesi’nin öğretmenlere bir başka hediyesi de Ayşe Kulin’in “Hayal” isimli kitabı oldu.

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kadıköy’de Şevval Sam konseriyle kutlandı. Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Kadıköy’de yaşayan ve görev yapan öğretmenler için bir etkinlik düzenleyen Kadıköy Belediyesi, bu yıl yazar Ayşe Kulin ve Şevval Sam’ı ağırladı.  Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen geceye çok sayıda öğretmen katıldı.

AYŞE KULİN HAYRANLARI UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU…

Konser öncesi Kadıköy Belediyesi tarafından öğretmenlere hediye edilen “Hayal” isimli son kitabını imzalayan Ayşe Kulin, öğretmenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kulin’e kitabını imzalatmak isteyen öğretmenler, uzun kuyruklar oluşturdu.

“ÖĞRETMENLERİMİZ BİR YOL AÇICI, BİR IŞIKTIR…”

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; öğretmenlerin bir yol açıcı, bir ışık olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: ”Kadıköy Belediyesi olarak her zaman öğretmenlerimizin yanında olacağız. Laik, demokratik ve özgür bir Türkiye’yi sizin yetiştirdiğiniz nesiller inşa edecek.”

ŞARKI VE TÜRKÜLERLE DOLU UNUTULMAZ BİR GECE…

Öğrencilik anılarını anlatan yazar ise Ayşe Kulin ise; “Öğretmenlerin arkasında da gözleri vardır ve o gözlerle çocukların hayallerini görürler” dedi. Çok sayıda öğretmenin izlediği konserde yaklaşık 2 saat sahnede kalan Şevval Sam, kendi albümü dışında yurdun dört bir yanından seslendirdiği şarkı ve türkülerle öğretmenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...