Selami Öztürk, Kılıçdaroğlu’nu bombaladı!..

25 yıldır CHP bayrağı altında Kadıköy Belediye Başkanlığı görevini yürüten Av. Selami Öztürk, partisinin genel merkezi tarafından belediye başkanı adayı olarak gösterilmemesi ve belirsizlik atmosferi nedeniyle gerçekleştirdiği basın açıklamasında sert tepki gösterdi.

Aday adaylığı sürecini değerlendiren Selami Öztürk; “Bir sürü partiden teklif aldım, ancak hiçbirini kabul etmedim. Hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Ben CHP’liyim, başka partiye geçmeyeceğim” dedi.

Öztürk, Kılıçdaroğlu’na “Sözünde durmadı. Kendimi idam edilmiş hissediyorum. Kadıköy, kişisel pazarlıklara sahne oldu” diyerek, sebep ne olursa olsun “altı ok” sevdasının hiçbir zaman kalbinden söküp atılamayacağına işaret etti. Ankara’daki temaslarının ardından ayağının tozuyla Kadıköy Belediyesi’ne gelen Selami Öztürk’ü, binlerce partili ve Kadıköylü karşıladı.

SARILDILAR, AĞLADILAR…

Partililer, Selami Öztürk’e destek sloganlarıyla teselli etti. Başörtülü bir kadının Öztürk’ün gözlerinin içine bakarak gözyaşlarına boğulduğu anlar, Kadıköy Life objektiflerine yansıdı. Kadıköylülerin ellerinde Öztürk’e destek ve partiyi sahiplenen dövizler dikkat çekti.

ÇOK SERT KONUŞTU…

Selami Öztürk, açıklamalarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözünde durmadığını belirterek, şunları ifade etti: “20 yılı aşkın süredir beyaz gömleğimde en ufak bir çizgi yok… İlk gün 150 kişi ile Boğa’ya yürüdüğümüzü hatırlıyorum, bugün milyonlar olduk. Çünkü Kadıköy, Türkiye’nin lokomotifi oldu. Yüzde 20’lerde seyreden CHP desteğini yüzde 70’lere çıkararak, Kadıköy’de zafer elde ettik.

BU MUYDU KARŞILIĞI…

Şimdi buradan sesleniyorum. Hani belediyeler performanslarına göre değerlendirilecekti? Hani kamuoyu yoklamaları yapılacaktı? Kadıköy’de yüzde 73’lük performans desteği ile Türkiye’nin en başarılı belediyesi olduk. Kılıçdaroğlu, 2-3 yıl önce biz belediye başkanlarına seslenirken performans ve başarıya göre hareket edeceklerini söylemişti. Ne oldu şimdi? Hepsini çöpe mi attınız?

MÜCADELEMİZ SÜRECEK…

Son ana kadar Kadıköy için mücadelemiz sürecek. Kadıköy düşerse İstanbul, İstanbul düşerse Türkiye düşer. Kadıköy’de kültürden sanata, eğitimden sağlığa inanılmaz programlara imza attık. Yalancı heykel dikmedik, ilkelerimizi hayata geçirdik. Kadıköy, dönemimizde en yaşanabilir ilçe seçildi. Bunu hep birlikte yaptık. Bu kenti Selami Öztürk değil, gençler ve Kadıköylüler yönetti. Kadıköy’ün geleceği, hatır gönül işlerine bırakılamaz.

ONURUMUZU AYAKLAR ALTINA ALMAYA KİMİN HAKKI VAR?

Kadıköy’ün adayları 2-3 saatte bir değişti. Önce Canan Kaftancıoğlu’nu gösterdiler, hiç haberimiz bile yok. Kendimi idam edilmiş hissettim. Ardından, Bakırköy’den aday olan ismi Kadıköy’e kaydırlar. İkinci kez idam edilmiş oldum. 2-3 saat geçiyor, yine değişiyor bir şeyler… Geceyarısı oluyor, parti ile ilişkisi bulunmayan ismi yatakta iken arıyorlar, ‘Aday yapacağız’ diyorlar. Sonra ondan da vazgeçiliyor. Soruyorum, bu kadar onurumuzu ayaklar altına almaya kimin hakkı var? İnanılmaz duygular yaşıyorum. Şunu bilin, hiçbir güç altı oku ne beynimden, ne de kalbimden silemeyecektir.

TEŞEKKÜR EDER, İZİN İSTERDİM…

Koyun Kadıköy’e madem genç ya da kadın bir aday… Ben de 6 ay öncesinden rekor oy alacağımızı bilerek izin isterdim. Bana niye söylemediniz? Yoksa samimiyetinizi kimseye anlatamazsınız. Derdim, izin istiyorum diyebilirdim. Bütün bunlar yapılabilirdi.

KADIKÖY, KİŞİSEL PAZARLIKLARA SAHNE OLDU…

En acısı da, seçimlere 40 gün kalmasına rağmen Kadıköy’ün adayı hala belirlenememiş, Kadıköy’ün kişisel pazarlıklara sahne olmasıdır. Kadıköy’ün adayını Kadıköylüler belirleyecektir.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...