Şeffaf Mutfak

Şeffaf Mutfak Projesi’nde yeni dönem başlıyor

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Şeffaf Mutfak Projesi’nin yeni dönem katılımcısı işletmeleri ağırladı. Çekmeköy Belediyesi ve Sealed Air işbirliğiyle hayata geçirilen projeye katılan yeni dönem işletmelerine hijyen ve güvenli gıda eğitimi, projenin işleyişi ve proje geçmişi hakkında bilgiler verildi.

Çekmeköy Belediyesi Güngörmüşler Konağı’nda gerçekleştirilen yeni dönem ilk toplantısında işletmeleri ağırlayan Başkan Poyraz, projenin geçtiğimiz yıl aldığı başarılar ve olumlu geri dönüşler hakkında bilgilendirmeler yaptı. Toplantıya, Iğdır Hoşhaber Belediyesi Kayyumu ve Iğdır Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Belediye Başkan Yardımcısı ve Proje Genel Koordinatörü Şenol Çetin de katıldı.

Şeffaf Mutfak

ÇEKMEKÖY, TURİZM VADİSİ YAPILACAK…

Başkan Ahmet Poyraz, toplantıda Şeffaf Mutfak Projesi’nin eğitim ve kültür vadisi Çekmeköy vizyonunun bir parçası olduğunu belirterek; “Bu bölgeyi turizm vadisi yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özellikle hafta sonları başka ilçelerden birçok konuğumuz oluyor. Onlara dünya standartlarında tesisler ve hizmet sunmak için başlattığımız projemizin gördüğü ilgiden büyük mutluluk duyuyorum. Çekmeköy’de faaliyet gösteren yeme-içme mekanlarını kapsayan proje ile işletmelerde hijyen koşullarının dünya standartlarına ulaştırılması, gıda güvenliği konusunda bilinç yaratılması ve tüketicide konuyla ilgili farkındalık yaratılması hedefleniyor. Projenin bütününde ise üretici ve tüketici arasındaki kurulacak güven köprüsüyle, Çekmeköy’ün ekonomik ve sosyal yapısının geliştirilmesi amaçlıyoruz” dedi.

İŞLETMELER STANDARTLARI YAKALAMA KONUSUNDA ÜSTÜN PERFORMANS GÖSTERİYOR…

Belediye Başkan Yardımcısı ve Proje Genel Koordinatörü Şenol Çetin ise; “Geçtiğimiz yıl işletmelerimize gerekli eğitimleri verdikten sonra denetlemeler yaptık. Bu denetlemelerde gördük ki, işletmelerimiz hijyen ve güvenli gıda konusunda tüm standartları yakalamışlar. İnşallah bu yıl aramıza yeni katılan işletmelerimiz de aynı hassasiyetle çalışıp, Şeffaf Mutfak bayrağını almaya hak kazanırlar” şeklinde konuştu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Şeffaf Mutfak Projesi’nin yeni dönem katılımcısı işletmeleri ağırladı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...