Beykoz Kent Konseyi

Beykoz Kent Konseyi kan topladı

Beykoz Kent Konseyi; Beykoz İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay Beykoz Şubesi işbirliğiyle, ülkenin azalan kan stoğu dolayısıyla başlatılan seferberliğe destek için Kan Bağışı Kampanyası düzenledi. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda “Damlaya Damlaya Can Olur, 1 Kan Ver 3 Can Kurtar” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, ilçe sakinlerinin rekor katılımıyla 1 günde 202 ünite kan toplandı.

Beykoz Kent Konseyi üyeleri, Sağlık Çalışma Grubu, Medipol Üniversitesi gönüllü öğrencileri, Beykoz protokol üyeleri, Beykoz Belediyesi personeli,  meclis üyeleri ve çok sayıda ilçe sakini, kan vermek için çadırlara geldi. Belediye Meydanı’na Kızılay tarafından 4 tane çadır kurulurken, aynı zamanda bir sağlık aracı da hazır bekletildi. Beykoz şarkıları eşliğinde kanlarını veren bağışçılara çay ve çeşitli ikramlar sunulurken, Kent Konseyi imzalı bir de teşekkür belgesi verildi.

Beykoz Kent Konseyi

YÜCEL ÇELİKBİLEK: BEYKOZ HALKINI TEBRİK EDİYORUM…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Kızılay’ın ülke çapında devam eden kampanyalarından birisine Beykoz Belediyesi olarak ortak olmak ve kan toplanmasına vesile olmak yüce bir iş. Beykoz halkını duyarlılığı için tebrik ediyor, kampanyanın ilerleyen günlerde ilçemizde devam etmesini ve yaygınlaşmasını diliyorum” dedi.

Beykoz Kent Konseyi

MUHARREM KAŞITOĞLU: REKOR KATILIM İLE KAMPANYAMIZ TARİHE GEÇTİ…

Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu,  kampanyanın sosyal boyutu kadar ulvi bir amacının da olduğunu belirterek; “Beykoz Kent Konseyi olarak Beykoz Kızılayı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz kampanyamız büyük bir başarıyla sonuçlanmış ve Beykoz’da bir günde en fazla bağışın olduğu kampanya olarak tarihe geçmiştir. Beykoz halkının ve kamu çalışanlarımızın yoğun ilgi gösterdiği kampanyamız, Türk insanının ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu kampanya için büyük emek harcayan Kent Konseyi üyelerine, Beykoz Kızılayı’na, İlçe Sağlık Müdürlüğümüze ve kampanyamıza koşarak gelen aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Beykoz Kent Konseyi

ÇİĞDEM GÖKÇE: KANIN TEK KAYNAĞI BAĞIŞÇILARDIR…

İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe ise; “Kanın tek kaynağı bağışçılardır. Kan, üretilebilen bir ürün değildir. Kampanya,  bağışların kışın azalmasıyla daha büyük önem arz ediyor. Bağışın sürekliliği çok önemlidir. Sağlık durumu uygun vatandaşlarımızı düzenli kan bağışına davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇİĞDEM ÖZKAN: KAN ACİL DEĞİL, SÜREKLİ İHTİYAÇTIR…

Kızılay Beykoz Şubesi Çiğdem Özkan da “Kampanyaya katılımda Kızılay Genel Başkanımızın, ülke genelinde kan stoğunun azalışı yönündeki açıklamaları etkili olmuştur. Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bağışcılık, gönüllülük esasına dayanır. Beykozluların katılımları sayesinde kampanyamız başarıyla sonuçlanmıştır” diyerek, tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Fikret Bay

Maltepe Çerkez Derneği’nin acı kaybı: Fikret Bay vefat etti

Maltepe Çerkez Derneği’nin sevilen saygın üyelerinden Fikret Bay (74), yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayata gözlerini yumdu. Bay’ın cenazesi, ...