Sahrayıcedit’ten Hakkari ve Diyarbakır’a yardım eli…

Sahrayıcedit Mahalle Muhtarlığı’nın “İkinci El Giysi Projesi” kapsamında mahalle sakinleri tarafından muhtarlığa bağışlanan ikinci el temiz giysi ve eşyalar, Muhtarlık’ta ayrıştırılıp sergileniyor ve yine ihtiyacı olan mahalle sakinleri tarafından ücretsiz olarak alınıyor.

Ayrıca Mahalle Muhtarlığı’na diğer bölgelerden gelen talepler değerlendirilerek, olanaklar doğrultusunda ihtiyacı olan ilçe ve illere yardımların gönderilmesine devam ediliyor.

Proje kapsamında daha önce Yenisahra Mahalle Muhtarlığı, Atlas Yardımlaşma ve Daynışma Derneği, Kars, Van ve Şanlıurfa’ya değişik zamanlarda yardımlar ulaştırılmıştı.

YARDIMLAR ARTARAK DEVAM EDİYOR…

Bu defa Hakkari Yüksekova ve Diyarbakır Ergani’ye yardım gönderdiklerini anlatan Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan, uzun zamandır bu çalışmayı yaptıklarını, olumlu geri dönüşler ve mahalle sakinlerinin projeyi sahiplenmesiyle birlikte yardımların artarak devam ettiğini belirtti.

“PROJENİN GENİŞLEMESİNDEN MEMNUNUZ…”

Özellikle sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi, birlik ve dayanışma oluşturması açısından projeye büyük önem verdiğini belirten Muhtar Özkan, mahalle sakinlerinden yine bir mahalle sakinine uzanan bir yardım eli olmasının önemini vurgularken, kalan ihtiyaç fazlası malzemelerin de muhtarlığa iletilen taleplerin incelenmesi ve değerlendirilmesi sonucunda farklı bölgelere de yardım yaptıklarını ve projenin genişlemesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk edildi. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli ...