Sahrayıcedit’te Bisiklet Değişimi Projesi…

Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Özkan ve Sahrayıcedit Mahalle Meclisi, sosyal proje çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Muhtarlıklarda ilklere imza atan Sahrayıcedit Muhtarlığı; “Açık Kütüphane”, “İkinci El Giysi”, “Kardeş Aile”, “Oyuncak Değişimi”, “Kıdemli Yetişkinler”, “Mavi Kapak” gibi büyük bir başarı ile devam ettirilen sosyal projelerin yanına şimdi de “Bisiklet Değişimi Projesi”ni ekledi.

Bu kez Mahalle Meclisi üyelerinden Gökmen Çöloğlu öncülüğünde organize edilen ve muhtarlığa bağışlanan ikinci el bisikletler, Muhtar Seval Özkan tarafından bakımları yaptırılarak kullanılabilir hale getirildi ve mahallede yaşayan ihtiyaç sahibi bir ailenin çocuğuna yılsonu karne hediyesi olarak verildi.

Mahalle Meclisi üyelerinin önerisi ile geliştirilen bu projenin yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini belirten Muhtar Özkan, mahalle sakinlerine kullanmadıkları, bir köşede kalmış, yer kaplayan ve eskimeye bırakılmış bisikletlerini elden geçirmek ve bir çocuğu sevindirmek üzere muhtarlıkla iletişime geçmeleri üzerine çağrıda bulundu.

Özellikle kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engellilerle ilgili her türlü projeye destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirten Muhtar Seval Özkan, sosyal yardımlaşma ve dayanışma konularına duyarlı tüm vatandaşlara ve özellikle Sahrayıcedit Mahalle Meclisi üyelerine teşekkür etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

halis-kurtca-cocuk-kultur-merkezi-1-yasinda-1

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi 1 yaşında

Çocuklar için bir alternatif, sosyal bir mekân olarak tasarlanan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM) birinci yaşını kutladı. ...