Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı.

“KÜLLENEN ZAMANLAR”

Empresyonist akıma getirdiği kendine has yenilik, farklılık ve zenginlikle sanat çevrelerinin dikkatleri çeken Lutfija’nın sergisinin açılışına, Arnavut-Türkiye Dostluk Derneği (VATRA) yöneticilerinin de aralarında bulunduğu, çok sayıda sanatsever katıldı. Sanat çalışmalarına Maltepe’de devam eden, Arnavut doğumlu Lutfija, 14 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç ettiklerini belirterek, “Doğduğum topraklardan, sıcak yuvamdan, baba ocağından ayrılıp, ailemle birlikte Türkiye’ye göç ettik. Başka bir ülkeye, hayata uyum sağlamaya çalıştığım, çocuk ve ergenliğe geçiş dönemindeki hafızamdan yaşadıklarıma, tanıklıklarıma eserlerimde yer verdim. Eserlerime, göçün etkileri, izleri, yıkımı, hatıralar, zorluklar yansıdı. Bu nedenle sergime, küllenen zamanlar ismini verdim” dedi.

SERGİ 3 HAZİRAN’A KADAR ZİYARETE AÇIK

Sergide, Lutfija’nın Türkiye’de yaşadığı dönemde resmettiği, tuval üzerine yağlıboya 33 resmi bulunuyor. Sergi, 3 Haziran’a kadar Galeri Maltepe’de ziyarete açık olacak.

 

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

sporvitrini

Hakkında Pınar Baltacı

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...