Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ki açık havada yapılan iftarlar… Maltepe’ye bağlı Başıbüyük Ormanı eteklerindeki Gold Country içerisinde yer alan Yeditepe Gurme Restaurant da bu mekanlardan biri.

ADALAR MANZARASI VE ÇAM KOKULARI…

Mis gibi çam kokuları ve harika Adalar manzarası eşliğinde hazırlanan sofraları cazip kılan bir başka çekici taraf ise, yine açık havada kurulan döner ocağı. Gözünüzün önünde pişen döner, kesilerek size servis ediliyor. Bol seçeneklerin yer aldığı menü arasında size yapılan sıcak çay servisi de ayrı bir keyif.

Yeditepe Gurme

HALKBANK CEVİZLİ ŞUBESİ…

Her akşam ziyaret ettiğimiz mekanlardan sıra Yeditepe Gurme’ye geldiğinde, Halkbank Cevizli Şubesi yönetiminin yer aldığı masa objektiflerimize takıldı. Şube personeliyle birlikte iftarda buluşmayı planladıklarını dile getiren Müdür Ayhan Kerimkar; “Burayı tercih etmekle son derece isabetli bir karar verdiğimize tanık olduk. Yeditepe Gurme’yi rahatlıkla dostlarımıza tavsiye edeceğiz” dedi.

HALİL ATAMAVCI İLKOKULU VELİLERİ…

Yeditepe Gurme’nin bir başka masasında ise, Ataşehir’den gelen beş bayan vardı. Aynı zamanda çocuklarının eğitim gördüğü Halil Atamavcı İlkokulu’nun velileri de olan Seda Borazan, Berna Alyanak, Nesrin Vapur, Filiz Kafatur ve Sonay Tamer’in akılları çocuklarında olduğu için lezzetlerin farkına varamadılar, bu nedenle yorumlarını alamadık. Ancak manzaraları tek kelime ile harikaydı.

TÜRK SANAT MÜZİĞİ SANATÇISI AYSEL İPAR, FENERBAHÇE’DEN GELDİ…

Türk Sanat Müziği’nin efsane isimlerinden Aysel İpar ve eşi “Gazinocular Kralı” Kazım Polat, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya ile birlikte mekana Fenerbahçe’den gelenler arasındaydı. Yeditepe Gurme İşletme Müdürü Mesut Erdem, onlara hem mekana geldiklerinde hem de ayrılırken eşlik eden isim oldu.

İFTAR SONRASI DOĞUM GÜNÜ KUTLAMASI…

Yeditepe Gurme’de iftar ile birlikte doğum günü kutlaması yapan grup ise, Pendik’ten gelmeyi tercih edenlerdi. Bilgisayar mühendisi Medet Aynacı, 30. yaşını geride bırakıp 31. yaşına merhaba demeyi, iftar sonrası kesilen pasta ile kutlamayı tercih etti.

İlhan Fındıkoğlu, Cengiz Fındıkoğlu, Rıdvan Ellialtı, Şeyda Ellialtı, Aynur Atalay, İnken Aynacı, Medet Aynacı, Zeynep Aynacı ve Merve Fındıkoğlu…  

  

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün Festivali

Sheraton Grand Ataşehir’de Düğün Festivali

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, ilhamını Yin Yang’den aldığı yılın en özel ve en göz alıcı etkinliğine sizleri davet ...