Plevneli’den “Bedri Rahmi 100 Yaşında” Konferansı…

Plevneli

Dünyaca ünlü ressamlarımızdan Prof. Mustafa Pilevneli, Doğuş Üniversitesi’nde “Bedri Rahmi 100 Yaşında” konulu bir konferans verdi. 27 Aralık 2011 tarihinde, Doğuş Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansta Pilevneli, Bedri Rahmi ile ilgili anılarını paylaştı.

Prof. Mustafa Pilevneli, “Bedri Rahmi 100 Yaşında” teması ile sanatçının ölümsüzlüğünü, ardında bıraktığı eserleri ile yaşamaya devam ettiğini; şiirlerinden, seramiklerinden, resimlerinden ve baskılarından örnekler vererek tanıttı. Uzun yıllar süren bir dostluğun kendisinde bıraktığı izleri, büyük bir heyecanla izleyicilerine aktardı.

Doğuş Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak göreve başlayacak olan Prof. Mustafa Plievneli’nin konferansı, öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ile izlendi.

Plevneli (2)

Konferansın ardından, Doğuş Üniversitesi yöneticileri ve bazı konuklarla bir hatıra fotoğrafı çektiren Prof. Mustafa Plevneli; “Benim için anılarımı tazelediğim unutulmayacak bir gün oldu. Hepinize teşekkür ederim” dedi…

 

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Maltepe’de tekne turları coşkuyla devam ediyor

Maltepe Belediyesi’nce düzenlenen tekne turlarının dördüncü gününde, Fındıklı Mahallesi’nden kadınlar konuk edildi. Maltepe Belediyesi Kadın, Aile ve Engelli ...