Pendik’te tüm okullar izlenecek…

Pendik’te her ay gerçekleştirilen kamu kurum idarecileri ve muhtarlar toplantısında, güvenliği arttırmak amacıyla ilçedeki tüm okulların içine ve çevresine kamera yerleştirilmesine karar verildi.

Pendik Belediyesi himayesinde düzenlenen kamu kurum idarecileri ve muhtarlar toplantısı, yoğun bir katılımla gerçekleşti. Pendik Kaymakamı Osman Tunç’un yönettiği toplantıya, Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı misafir olarak katıldı. Vali Yazıcı, böyle bir buluşmayı sağlayan kentin çok şanslı olduğunu belirtti.

Özellikle muhtarların mahalleleri ile ilgili istek, öneri ve sorunlarını dile getirdiği toplantıda öne çıkan konu ise güvenlik sorunuydu. Konuyu cevaplandıran Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, bu yıl ilçe geneline 40 Mobese kamerası yerleştirmeyi planladıklarını, ancak güvenliği artırmak için okullara ağırlık verdiklerini dile getirdi. Başkan Şahin, sözlerine şöyle devam etti:

24 SAAT BOYUNCA GÖZETİM…

“Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak çalışmamız kapsamında ilçedeki tüm okulların içine ve çevrelerine kamera yerleştireceğiz. Bunun için arkadaşlarımız hazırlıklarını sürdürüyor. Kamera kayıtları ile sadece okul içi değil, çevresi de 24 saat boyunca gözetim altında olacak.”

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye

Sosyal belediyecilikte öncü ilçe; Ümraniye

2014 yılında Ümraniye Belediyesi tarafından ilçede yardıma muhtaç vatandaşlar için hazırlanan, bütün ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra giyecek ve ...