Pendik’te en renkli iftar

Pendik Belediyesi’nin düzenlediği iftar programlarının en renklisinde çocuklar ağırlandı. Çeşitli mahallelerden gelen binden fazla çocuk, renk renk balonların ve gösterilerin eşliğinde coşkulu bir Ramazan akşamı yaşadı.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da “Çocuk İftarı” geleneğini sürdüren Pendik Belediyesi, devlet koruması altında olan çocuklarla çeşitli mahallelerde yaşayan öksüz, yetim ve mağdur ailelerin çocuklarına yönelik iftar programı düzenledi.

BİNDEN FAZLA ÇOCUK, NEŞE DOLU BİR AKŞAM YAŞADI…

15 Temmuz Şehitler Camii etkinlik alanındaki iftar çadırı, bu kez renk renk balonlarla süslendi. Çocuk menüsünün hazırlandığı iftar yemeğine, dondurma ve onların sevdiği tatlar da eşlik etti. Nasrettin Hoca, Karagöz-Hacivat ve çocukların sevdiği çeşitli kahramanların eşlik ettiği iftar programı, binden fazla çocuğa neşe dolu bir akşam yaşattı.

iftar

KENAN ŞAHİN: RAMAZAN’A DAİR GÜZEL HATIRALAR BIRAKIYORUZ…

Programda çocuklarla tek tek ilgilenen Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, her gün bir sosyal dayanışmayı gerçekleştirerek çeşitli gruplarla iftar sofralarında buluştuklarını belirtti. “Bu iftarı da çocuklarımızın saf ve temiz yürekleriyle paylaşmak bize mutluluk veriyor” diyen Başkan Şahin; “Onların hafızalarında Ramazan’a dair güzel hatıralar kalsın istiyoruz. Burada iftar sofrasında coşkuyla Ramazan ruhunu yaşarken, yandaki Ramazan Sokağı’mızda da pamuk şekerinden çeşitli geleneksel tatlara kadar birçok ürünü hazır halde tutuyoruz ki, çocuklarımız bunları tanısın ve tadını alsın” açıklamasında bulundu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...