imar

Pendik’te iki mahalleye daha imar müjdesi

Pendik Belediyesi’nin imar uygulama çalışmaları, iki mahallenin daha yüzünü güldürecek. Yayalar Mahallesi 5. Bölge  ve Ahmet Yesevi Mahallesi İmar Uygulamaları çalışmalarını tamamlayarak 1 ay süreyle askıya çıkaran belediye, toplam 1.700 hak sahibini tapularına kavuşturuyor.

Pendik Belediyesi, uzun yıllardır imar sorunu bulunan bölgelerdeki hak sahiplerine tapu müjdesini verdi. İmar uygulama çalışmaları, vatandaşların incelemesi için ön askıya çıkarıldı. Haritalar, Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile ilgili mahalle muhtarlıklarında itiraz ve talepler için 1 ay süreyle askıda kalacak.

YAYALAR 5. BÖLGE’DE 1.200 HAK SAHİBİ TAPU ALACAK…

Çalışması tamamlanan Yayalar Mahallesi 5. Bölge İmar Uygulaması, toplam 50 hektarlık bir alanı kapsıyor. 197 kadastral parselin bulunduğu alanda 1.200 hak sahibi tapularına kavuşacak. İmar uygulamasına ait bilgilendirme paftaları, 22 Kasım-22 Aralık 2016 tarihleri arasında 1 ay süreyle ilan edilmek üzere ön askıya çıkarıldı.

AHMET YESEVİ’DE 500 HAK SAHİBİNE TAPU GELİYOR…

Ahmet Yesevi Mahallesi içerisinde yer alan 32 hektar büyüklüğündeki Ahmet Yesevi Mahallesi İmar Uygulaması çalışmaları tamamlanarak, 22 Kasım-22 Aralık 2016 tarihleri arasında ön askıya çıkarıldı. 20 kadastral parselin bulunduğu alanda 500 hak sahibi tapularını alacak. İmar uygulaması yapılamadığından uzun zamandır imara açık olmayan bölgede böylece, sağlıklı ve modern kentleşmenin de önü açılacak.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Hak sahipleri, Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile Yayalar ve Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarlıklarında askı haritalarını görebilecek. Bu süre içerisinde parselasyon paftasına itiraz eden veya talebi bulunanlar, dilekçeyle başvuru yapabilecek. Başvuru ve itirazlar, askı süresi sonunda kurulacak olan komisyon tarafından değerlendirilerek, gerekli görülmesi halinde düzeltmeler yapılacak. Askı sonrası imar uygulama dosyaları, 5216 sayılı yasa kapsamında kontrol ve onay için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilecek. İBB onayının ardından 1 ay süreyle resmi askıya çıkarılacak olan imar uygulamaları, ardından Kadastro Müdürlüğü ve Tapu Müdürlüğü’ne gönderilecek. Tapular, tescil işleminin ardından Pendik Belediyesi tarafından hak sahiplerine dağıtılacak.

imar

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...