Pendik’te her akşam 14 bin kişiye iftar yemeği

Pendik Belediyesi bu yıl çeşitli mahallelerde ve sahil alanında oluşturulan halka açık 8 iftar noktasıyla Ramazan boyunca yüzbinlerce vatandaşı ağırlamaya hazırlanıyor. Pendik’teki iftar noktalarında her akşam 14 bine yakın vatandaş birlikte oruç açma imkanı bulacak.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin

İFTAR NOKTASI SAYILARI ARTTI

Bu yıl Bahçelievler, Fatih, Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Kurtköy, Velibaba ve Ertuğrulgazi Mahallelerinin yanı sıra Sahil Etkinlik Alanı’nda da halka açık iftar çadırı Ramazan boyunca hizmet verecek. Vatandaşlar, Pendik Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan ve paket olarak sıcak sıcak masalara servis yapılan yemeklerle bu 8 noktada oruçlarını açabilecek. Ayrıca Belediye tarafından davetli usulü gerçekleştirilecek grup iftarları Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi bahçesinde yapılacak. Öte yandan Sahil Atatürk Anıtı yanında kurulan bir diğer iftar çadırı ise, PENDEF’in (Pendik Dernekler Federasyonu) hemşehri derneği organizasyonlarına ev sahipliği yapacak.

RAMAZAN’DA SANAT SOKAĞI

Sahil Etkinlik Alanı’ndaki iftar çadırı yanına Ramazan boyunca açık kalacak sanat sokağı kuruldu. El sanatları kurslarının ürünlerinin sergileneceği stantlarda alışveriş imkanının yanı sıra workshoplarla ziyaretçiler eserlerin yapım çalışmalarını o görebilecek. 15-30 Mayıs tarihleri arasında Pendik Belediyesi sanat kurslarının yıl sonu sergilerinin yer alacağı stantlarda tezhipten minyatüre, sedef kakmadan Osmanlı süslemesine pek çok eser yer alacak. 1 Haziran’dan itibaren ise aynı yerde Halk Eğitim Merkezi kurslarının yıl sonu sergileri başlayacak.

Pendik'te her akşam 14 bin kişiye iftar yemeği

sporvitrini

Hakkında Pınar Baltacı

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Üsküdar’da bahar çiçekleri sergisi

Nesrin Çaylı Sanat Evi öğrencilerinin gelirini mültecilere bırakılmak üzere düzenledikleri “Bahar Çiçekleri” el sanatları sergisi Altunizade Kültür ve ...