Pendik Yayalarda tapu sevinci

Pendik Yayalar’da tapu sevinci

Pendik Belediyesi tarafından imara kavuşturulan alanlara Yayalar 5. Bölge de eklendi. Toplam 1.200 tapunun dağıtımına başlanan bölgede, kentsel dönüşüm için engel kalmadı. Tapularını alan vatandaşlar büyük mutluluk yaşarken, imar uygulaması sonucunda bölgeye pek çok kamu yatırım alanı da kazandırıldı.

Tarla vasfında olan toplam 50 hektarlık yerleşim alanı, Pendik Belediyesi’nin yürüttüğü imar uygulamaları sonucu tapuya kavuştu. Pendik Tapu Müdürlüğü’nde tescil edilen 1200 imar tapusu, bizzat Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından hak sahiplerine dağıtılmak üzere teslim alındı. Tapular, 12 Mart’tan itibaren de Pendik Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğü’nde verilmeye başlandı. İşlemlerini tamamlayıp tapularını alan vatandaşlar, riskli yapılarını kentsel dönüşümle yenileme, arsalarında da yapılaşma hakkına sahip oldu.

Pendik

28 BİN METREKARELİK PARK ALANI AYRILDI…

Kentsel dönüşüm modeli baz alınarak 50 hektarlık alanda gerçekleştirilen imar uygulaması sonucu geniş yollar ve bölgenin değerine değer katacak kamu hizmet alanları da oluşturuldu. Bölgeye toplam 28 bin metrekarelik 5 parkın yanı sıra 1 anaokulu, 4 dini tesis, 5 park, 1 sağlık tesisi ve 1 adet de belediye hizmet alanı kazandırıldı.

pendik-yayalarda-tapu-sevinci

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

maltepe-de-5-yilda-804-bin-atik-toplandi-1

Maltepe’de 5 Yılda 804 Bin Atık Toplandı

“Daha temiz, daha mutlu” Maltepe sloganıyla çalışmalarını sürdüren Maltepe Belediyesi, üç vardiya halinde görev yapan temizlik personeli ile ...