Pendik’te yeni güreşçiler mindere çıkıyor…

1

Geleceğin sporcularını yetiştirmek üzere basketboldan yüzmeye, tenisten biniciliğe birçok spor dalında eğitim veren Pendik Belediyesi, ülkemize yeni Hamza Yerlikaya’lar ve Yaşar Doğu’lar kazandırmak için ata sporumuz olan güreş eğitimi verme başladı. 

Pendik Belediyesi’nin geleceğin sporcularını yetiştirmek için verdiği spor eğitimleri, her gün artarak devam ediyor. Basketbol, tenis, yüzme, binicilik, tekvando ve daha birçok dalda verilen spor eğitimlerine, şimdi de güreş dâhil oldu. 

Fuat Köprülü İlköğretim Okulu Çok Amaçlı Spor Salonu’nda, güreş antrenörü Adem Altun eşliğinde devam eden güreş eğitimleri, toplam 4 dönemden oluşuyor. Her bir dönemde 25 öğrenci, 8 haftada 32 saat temel güreş tekniklerini öğreniyor. Spor çantası, güreş mayosu, tişört ve havlu, Belediye tarafından ücretsiz karşılanıyor. 

Burada yetişen öğrencilerden yetenekli olanlar tespit edilerek, seviye grupları oluşturuluyor. Seçilen sporcular, Türk güreşine kazandırılmak üzere lisanslı güreşçiler olarak antrenmanlarına devam edecekler.

2

 

Hakkında Cenay Toprakkaya

4 yorum

  1. vay beeee bizim güreşcilere bi bakın

  2. ooo bn varım orda

  3. Helal Ömer de orda 😀

  4. Ömer Le Şaban 😀

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’te genç yetenekler keşfedildi

Pendik Belediyesinin sportif yeteneği olanları keşfetmek ve keşfedilen sporcuları fiziksel olarak hazır hale getirmek için başlattığı yetenek taramalarının ...