Pendik’te metruk binalar yıkılıyor…

1

Geçtiğimiz ay 1999 Depremi’nde hasar gören “80 Konutları” boşaltan ve sakinlerini yeni evlerine yerleştiren Pendik Belediyesi, şimdi de başta Sülüntepe ve Ertuğrulgazi Mahalleleri olmak üzere, ilçe genelindeki 150’ye yakın metruk (terk edilmiş) ve tadilatı mümkün olmayan binaları yıkıyor. 

Bir yandan merkezi hükümet, bir yandan yerel yönetimler deprem öncesi hazırlıklarını sürdüredursun; Pendik Belediyesi meydana gelebilecek depremde tedbirlerini almaya devam ediyor. 

İstanbul İl Özel İdaresi koordinasyonunda İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık (İSMEP) Projesi ile meydana gelebilecek afetlerde, acil durumlara karşı hazırlıklı olunmasını ve müdahale kapasitelerinin güçlendirilmesi yönünde çalışan Pendik Belediyesi, yine olası depremde yıkılması muhtemel binaların da yıkımını gerçekleştiriyor. 

Pendik Belediyesi Zabıta Ekipleri, bu binaların yanı sıra gözle görülür düzeyde çatlakları bulunan evlere de boşaltılması için tebligat veriyor. Depremin her an gelebileceğini düşünerek çalışmaların titizlikle yürütüleceğini bildiren yetkililer, vatandaşlardan tehlike oluşturabilecek binaları belediyenin 444 76 35 numaralı telefona bildirmelerini istiyorlar. 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Pendik’te genç yetenekler keşfedildi

Pendik Belediyesinin sportif yeteneği olanları keşfetmek ve keşfedilen sporcuları fiziksel olarak hazır hale getirmek için başlattığı yetenek taramalarının ...