Beykoz Gümüşsuyu Meydanı genişletiliyor…

gumussuyu meydani

Beykoz Gümüşsuyu Meydanı’nda istimlâk edilerek yıkılan bina yola dâhil edilerek, araç ve yaya trafiği güvenli hale getiriliyor. 

Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi Meydanı’nda araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen bina, meydan düzenlemeleri kapsamında istimlâk edilerek yıkıldı. Genişleyen yoldan, insanlar ve araçlar artık daha rahat geçecek. 

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine binanın istimlâk edildiğini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şu açıklamalarda bulundu:

“Gümüşsuyu Meydanı’nı olumsuz etkileyen bir noktada, meydan düzenlemeleri kapsamında çalışma yapıyoruz. Burası uzun zamandır Gümüşsuyu Mahallesi sakinleri için sıkıntı oluşturuyordu. Meydan, önemli derecede rahatlayacak. Halkımız daha rahat yürüyecek. Araçlarımız birbirini beklemeden hareket edecek. Esnafımız daha memnun kalacak. Meydan yenileme ve düzenleme işlerine büyük önem veriyoruz. Soğuksu Mahallesi’ne çok güzel bir meydan kazandırdık. Şimdi tüm vatandaşlarımız, esnaflarımız dua ediyor. Belediye önündeki meydanı rahatlattık. Tokatköy Meydanı bitmek üzere. Paşabahçe Meydanı’nın çalışmaları başladı. Ortaçeşme Meydanı’na da yakında başlanacak. Çalışmalarımız bitince ilçemizin çehresi de değişecek, geniş meydanlarıyla ferah bir görünüme kavuşacak.”

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Üniversitesi

Beykoz Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı

Kurulduğu günden bu yana eğitim-öğretim alanında üstün başarılara imza atan Beykoz Üniversitesi’nde 2017-2018 akademik yılı, yaklaşık 500 öğrencinin ...