Özel Irmak Lisesi öğrencisine ABD’den tam burs!..

Özel Irmak Lisesi öğrencisi Lara Temel, tam burs hakkı elde ettiği ABD Albany Üniversitesi’nin teklifini kabul etti.

Lara Temel, eğitim hayatı boyunca sürdürdüğü üstdüzey akademik performansının yanı sıra voleybol sporundaki başarılarıyla da Amerika’nın çeşitli üniversitelerinde burslu öğrenim hakkı kazandı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, akademik ve sportif açıdan en üst seviyede destekleneceğine inandığı, Amerika’nın en iyi üniversitelerinden Albany Üniversitesi’nin tam burs teklifini kabul eden Lara Temel, anlaşmasını imzaladı.

New York eyaletinin başkenti Albany’de 1844 yılında kurulmuş olan Albany Üniversitesi, 150 yıllık tarihi ve 18.000’e yakın öğrencisi ile 300’den fazla dalda lisans eğitimi veriyor. 20 milyar dolar bütçe ile kurulmuş olan Nano Bilimler Fakültesi ise, alanında dünyanın 1 numarası olarak kabul ediliyor.

Özel Irmak Okulları, başarılarıyla fark yaratan öğrencileriyle gurur duyuyor ve öğrencisi Lara Temel’in yurtdışında ülkesini en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyor.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeditepe Gurme

Açık havada iftarın adresi; Yeditepe Gurme

İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının olmazsa olmazı kabul edilen iftar yemekleri arasında en cazip olanı, hiç şüphe yok ...